• Poštovné - doporučená zásilka České pošty při objednávce nad 1500,- Kč ZDARMA !
  • K nákupu nad 3000,-  dárek !

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 545,00 Kč (21,46 EUR)
naše cena 4 799,00 Kč (188,94 EUR)

KONTAKTY

Mediderm
Nádražní 386
Tlumačov 76362
napište nám
MUDr.Petra Gelnarová
IČ 87445719 DIČ CZ6959184122

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 440,00 Kč (17,32 EUR)
naše cena 360,00 Kč (14,17 EUR)
naše cena 589,00 Kč (23,19 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


» ČIŠTĚNÍ PLETI
Čištění pleti - doporučný postup SynCare

ODLÍČENÍ

Někdy je odlíčení zaměňováno za čištění pleti. Odlíčení má však za účel výlučně odstranit z povrchu pokožky dekorativní kosmetické přípravky. Současně nesmí podráždit.

Na pokožce obličeje rozlišujeme dvě linie odlíčení:

  • oblast pokožky okolo očí včetně řas
  • oblast zbývajících částí kůže obličeje

Zatímco v prvním případě je žádoucí schopnost odličovat také voděodolné řasenky a stníny, ve druhém případě je tato vlastnost nežádoucí, protože klasický make-up se lépe odstraňuje přípravky na bázi olejů. Pro odlíčení pleti je tedy vhodné používat dva odlišné typy přípravků - pro okolí očí a pro zbytek pokožky. Příkladem těchto dvojic jsou Čistící a odličovací mléko ( nebo v případě citlivé pleti Čistící gel BIO CPK a Micelární odličovač očního okolí.

 

TYPY ČIŠTĚNÍ PLETI

Povrchové - zbavuje pokožku povrchových nečistot a částí debris. Za cíl si neklade rozvolnění komedonů.

Středně hluboké - jeho účelem je uvolnění oxidovaných tmavě hnědých zbytků mazu a buněk v ústí pórů - tzv. otevřených komedonů

Hluboké - provádí se především u mastné nečisté pleti a je kombinací středně hlubokého čištění spojeného se snesením části rohové vrstvy, např. pomocí dermabraze nebo AHA peelingu.


CO JE CÍLEM ČIŠTĚNÍ PLETI ?

Základním cílen není jen snesení povrchových nečistot, ale předevšém macerace ( nabobtnání ) svrchní části rohové vrstvy a případné rozvolnění komedonů. JIž mnoho let je známa skutečnost, že tenzidy ( tekutá mýdla) a  vyšší koncenrace lihu či glycerinu vyvolávají reaktivně rychlé stažení pórů, což vede ke snížení propustnosti kůže pro další látky. Může se tak stát, že např. séra nebo masky použité po čištění pleti budou méně prostupovat do kůže a tím se sníží jejich účinnost. Správným cílem čištění pleti je pokožka bez povrchových nečistot a bez viditelných otevřených komedonů s typickými tmavými tečkami v jejich ústí.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ