• Poštovné - doporučená zásilka České pošty při objednávce nad 1500,- Kč ZDARMA !
  • K nákupu nad 3000,-  dárek !

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 495,00 Kč (20,00 EUR)
naše cena 1 650,00 Kč (66,65 EUR)

KONTAKTY

Mediderm
Nádražní 386
Tlumačov 76362
napište nám
MUDr.Petra Gelnarová
IČ 87445719 DIČ CZ6959184122

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 295,00 Kč (11,92 EUR)
naše cena 569,00 Kč (22,99 EUR)
naše cena 589,00 Kč (23,79 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


»
Zinek

ZINEK

V dnešním článku vám chceme stručně představit další z kosmetických surovin - zinek.

Zinek je kov, který se relativně často vyskytuje v přírodě ve formě různých minerálů. Jde o středně tvrdý, křehký kov, 24. nejčastější prvek zemské kůry. Zn je čtvrtým nejběžněji používaným kovem.

Průmyslově se využívá i čistý kovový zinek, například pro antikorozní ochranu železa pozinkováním nebo je součástí řady slitin (např. mosaz). Ještě donedávna byly rozšířeny zinko–uhlíkové galvanické články. Zinek také patří k základním mikroprvkům, které jsou nepostradatelné pro život. Podílí se na správné činnosti hormonu inzulínu a pravděpodobně tímto mechanizmem ovlivňuje i regeneraci tkání, včetně kůže. Zinek v anorganické formě oxidu zinečnatého je hlavní součástí zinkové pasty – zincum oxydatum, která má protisvědivé a mírně protizánětlivé účinky. V kosmetice nachází využití jak ve formě anorganické tak organické – například glukonát zinečnatý. Zinek najdeme všude tam, kde je potřeba podpora hojení a zlepšení celkového stavu kůže nebo sliznic. Oxid zinečnatý velmi dobře absorbuje UV záření. Je také dobrým absorbérem pachů, takže jej můžeme najít i v řadě deodorantů.

Zinek můžeme najít v těchto kosmetických přípravcích:

NEOderm krém

NEODERM je určený pro obnovu pokožky po jejím povrchovém poškození nebo narušení bez známek krvácení. Je velmi vhodný pro péči o suchou praskající pokožku. Krém neobsahuje chemické konzervační látky, parfémy, barviva a je testovaný i pro děti do 3 let z pohledu kožní tolerance. Neoderm obsahuje UV filtr a lze jej bez obav používat i jako denní přípravek.

Neoderm Syncare

Decongenesia krém

Jedinečný krém proti rozšířeným cévkám v obličeji - lokalizovanému zčervenání. Krém působí proti zčervenání pokožky, zpevňuje stěnu drobných kožních cév a celkově zklidňuje pleť. Decongenesia obsahuje Oligopin®, což je extrakt silně antioxidačních procyanidinů z francouzské přímořské borovice, dále je v přípravku hesperidin a dextran, které stabilizují cévní stěny a brání jejich praskání. Přípravek je bez parfému a bez chemických konzervačních látek.

Decongenesia krém

SUN SPF +50

ZINCI SUN SPF 50+ lehce tónující patří do kategorie přípravků s nejvyšší UV ochranou SPF 50+. Proti klasickému ZINCI SUN 50+ obsahuje navíc pigment tělové barvy, takže nanesení je méně patrné. Přípravek je voděodolný a je určený pro speciální fotoprotekci UV-senzitivní pleti se sklonem k hyperpigmentacím, dále pro maximální ochranu dětské pleti a pro přímou UVA+UVB ochranu pokožky po dermokosmetických zákrocích typu AHA peelingu nebo dermarollerové mezoterapie.

ZINCI SUN SPF +50

Zdroje: Kosmetický zpravodaj Syncare 11/2014, Arnika