• Poštovné - doporučená zásilka České pošty při objednávce nad 1500,- Kč ZDARMA !
  • K nákupu nad 3000,-  dárek !

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 495,00 Kč (18,86 EUR)

KONTAKTY

Mediderm
Nádražní 386
Tlumačov 76362
napište nám
MUDr.Petra Gelnarová
IČ 87445719 DIČ CZ6959184122

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


»
Zinek

ZINEK

V dnešním článku vám chceme stručně představit další z kosmetických surovin - zinek.

Zinek je kov, který se relativně často vyskytuje v přírodě ve formě různých minerálů. Jde o středně tvrdý, křehký kov, 24. nejčastější prvek zemské kůry. Zn je čtvrtým nejběžněji používaným kovem.

Průmyslově se využívá i čistý kovový zinek, například pro antikorozní ochranu železa pozinkováním nebo je součástí řady slitin (např. mosaz). Ještě donedávna byly rozšířeny zinko–uhlíkové galvanické články. Zinek také patří k základním mikroprvkům, které jsou nepostradatelné pro život. Podílí se na správné činnosti hormonu inzulínu a pravděpodobně tímto mechanizmem ovlivňuje i regeneraci tkání, včetně kůže. Zinek v anorganické formě oxidu zinečnatého je hlavní součástí zinkové pasty – zincum oxydatum, která má protisvědivé a mírně protizánětlivé účinky. V kosmetice nachází využití jak ve formě anorganické tak organické – například glukonát zinečnatý. Zinek najdeme všude tam, kde je potřeba podpora hojení a zlepšení celkového stavu kůže nebo sliznic. Oxid zinečnatý velmi dobře absorbuje UV záření. Je také dobrým absorbérem pachů, takže jej můžeme najít i v řadě deodorantů.

Zinek můžeme najít v těchto kosmetických přípravcích:

NEOderm krém

NEODERM je určený pro obnovu pokožky po jejím povrchovém poškození nebo narušení bez známek krvácení. Je velmi vhodný pro péči o suchou praskající pokožku. Krém neobsahuje chemické konzervační látky, parfémy, barviva a je testovaný i pro děti do 3 let z pohledu kožní tolerance. Neoderm obsahuje UV filtr a lze jej bez obav používat i jako denní přípravek.

Neoderm Syncare

Decongenesia krém

Jedinečný krém proti rozšířeným cévkám v obličeji - lokalizovanému zčervenání. Krém působí proti zčervenání pokožky, zpevňuje stěnu drobných kožních cév a celkově zklidňuje pleť. Decongenesia obsahuje Oligopin®, což je extrakt silně antioxidačních procyanidinů z francouzské přímořské borovice, dále je v přípravku hesperidin a dextran, které stabilizují cévní stěny a brání jejich praskání. Přípravek je bez parfému a bez chemických konzervačních látek.

Decongenesia krém

SUN SPF +50

ZINCI SUN SPF 50+ lehce tónující patří do kategorie přípravků s nejvyšší UV ochranou SPF 50+. Proti klasickému ZINCI SUN 50+ obsahuje navíc pigment tělové barvy, takže nanesení je méně patrné. Přípravek je voděodolný a je určený pro speciální fotoprotekci UV-senzitivní pleti se sklonem k hyperpigmentacím, dále pro maximální ochranu dětské pleti a pro přímou UVA+UVB ochranu pokožky po dermokosmetických zákrocích typu AHA peelingu nebo dermarollerové mezoterapie.

ZINCI SUN SPF +50

Zdroje: Kosmetický zpravodaj Syncare 11/2014, Arnika