• Poštovné - doporučená zásilka České pošty při objednávce nad 1500,- Kč ZDARMA !
  • K nákupu nad 3000,-  dárek !

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 1 659,00 Kč (68,15 EUR)
naše cena 428,00 Kč (17,58 EUR)

KONTAKTY

Mediderm
Nádražní 386
Tlumačov 76362
napište nám
MUDr.Petra Gelnarová
IČ 87445719 DIČ CZ6959184122

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 589,00 Kč (24,19 EUR)
naše cena 569,00 Kč (23,37 EUR)
naše cena 998,00 Kč (40,99 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


»
Makadamiový olej

V tomto článku představujeme kosmetickou surovinu - Makadamiový olej.

Makadamiový olej zůstával po dlouhá desetiletí bez povšimnutí specialistů v kosmetice. Změna nastala kolem roku 2010, kdy došlo ke strmému nárůstu spotřeby makadamiového oleje v přípravcích péče o pokožku, přičemž skoro 9% tvořil olej v bio kvalitě. Makadamia je stále zelený strom dosahující výšky až 12 metrů. Olej se získává lisováním plodů - ořechů. Domovem stromu je Austrálie, kde makadamiové ořechy byly odvěkým zdrojem potravy tamních domorodců.

Makadamové ořechy

Olej obsahuje mononenasycené tuky, ale také bílkoviny, cukry a vlákninu. Je zdrojem vápníku, draslíku, selenu, železa a řady vitaminů - především skupiny B. Pro kosmetické účely se lisuje za studena. Získáte se tak netěkavý hustý olej s vysokým podílem kyseliny olejové a palmitoolejové (omega-7), najdeme zde i nejvíce ceněné omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny. Složení makadamiového oleje je blízké přirozenému složení lidského mazu na povrchu pokožky. Navíc má výborné změkčující účinky, je méně mastný a snadněji proniká do hlubších vrstev pokožky. Proto má rovněž velmi dobré zjemňující a hydratační vlastnosti.

Během menopauzy je makadamiový olej významným pomocníkem proti stárnutí pleti. Podporuje hydrataci, zajišťuje regeneraci tkáně a má antioxidační účinky. Hodí se pro pleť zralou, suchou a citlivou včetně ošetření očního okolí. Má vysoký obsah vitaminu E, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Produkty obsahující makadamiový olej:

SynCare MACADAMIA AGE výživná maska BIO CPK

Intenzivně výživná maska pro zralou pleť v kvalitě BIO. Bez konzervace, bez barviv, bez parfému. Hlavní účinnou látku tvoří makadamiový olej v BIO kvalitě, který má výborné výživné a regeneračí účinky. Maska současně obsahuje lipidické ceramidy a spolu s vitaminovými složkami posilují přirozenou regenerační schopnost pokožky a vyživují ji. Pleť je okamžitě jemnější, elastická a viditelně omlazená.

Macadamia výživná maska


Zdroj: kosmetický zpravodaj Syncare 12/2014