• Poštovné - doporučená zásilka České pošty při objednávce nad 1500,- Kč ZDARMA !
  • K nákupu nad 3000,-  dárek !

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 489,00 Kč (19,98 EUR)
naše cena 529,00 Kč (21,61 EUR)

KONTAKTY

Mediderm
Nádražní 386
Tlumačov 76362
napište nám
MUDr.Petra Gelnarová
IČ 87445719 DIČ CZ6959184122

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 295,00 Kč (12,05 EUR)
naše cena 589,00 Kč (24,06 EUR)
naše cena 569,00 Kč (23,24 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


»
Sůl z Mrtvého moře

Vážení čtenáři,

v dnešním díle seriálu o kosmetických surovinách se budeme věnovat soli z Mrtvého moře.

Mrtvé moře je geografický název pro velké solné jezero, které leží na hranici Izraele a Jordánska. Mrtvé moře je nejhlubší jezero s takto slanou vodou. Průměrná mořská slanost je do 20%, Mrtvé moře dosahuje salinity až 35%. Sůl v něm rozpuštěná má zcela jiné složení, než klasická mořská sůl. Kromě chloridů jsou zastoupeny zejména bromidy, vápník, sodík, draslík a hořčík. Uvedené unikátní složení propůj- čuje soli z Mrtvého moře důležité kosmetické i léčebné účinky. Častou lékařskou indikací je léčba lupénky nebo atopického ekzému. Specifickou terapii reprezentuje léčba degenerativních onemocnění pohybového aparátu. Vedle soli se používá i bahno, které představuje alternativní surovinu z Mrtvého moře. V kosmetice se využívá jak sůl, tak bahno. Především díky obsahu hořčíku, vápníku a draslíku mají sůl i bahno výborné dlouhodobé hydratační a změkčující účinky. Sůl nachází uplatnění především v krémech, šamponech a koupelové kosmetice, bahno v pleťových maskách a zábalech.

INCI: Maris Sal - označení je společné pro veškerou sůl z moří, včetně Mrtvého moře.

Mrtvé moře

Tyto suroviny můžete nalézt třeba v těchto produktech:

ForLife & Madaga Bahenní maska

Působení bahenní masky: Pod vrstvou bahenní masky se na pleti vytváří zvláštní fyziologické poměry, mění se přirozený atmosférický tlak, čímž dochází ke stimulaci krevního oběhu a přísunu kyslíku k buňkám. To vše způsobuje zintenzívnění metabolických procesů. Bahenní maska rozpouští zbytky líčidel, redukuje činnost mazových žláz, odstraňuje nečistoty z ucpaných pór?, působí exfoliační a dodává pleti důležité stopové prvky minerálů.

ForLife & Madaga Bahenní maska

SynCare BIOMINERAL výživný krém

Suchá a citlivá pleť trpí nedostatkem mazu i hydratace. BioMineral Výživný krém obsahuje přírodní za studena lisovaný pupalkový olej s výživným účinkem a hydratační minerály Mrtvého moře doplněné látkou Lactil®, který propůjčují suché pleti potřebnou vlhkost. Krém je doplněn UV filtrem faktoru 8 a lze jej použít rovněž pro denní ošetření.

SynCare BIOMINERAL výživný krém

SynCare Sérum mořské liftingové

Sérum je určeno pro luxusní péči o náročnou pleť. Ionty Mrtvého moře mají výrazný liftingový efekt.

SynCare Sérum mořské liftingové

SynCare BIOMINERAL hydratační krém

Mastná a smíšená pleť trpí nadbytkem mazu ale často i nedostatkem hydratace. BioMineral Hydratační krém obsahuje ionty solí Mrtvého moře, které v pleti dlouhodobě poutají vlhkost. Přírodní retinol pleť výrazně zjemňuje a působí proti nadměrné tvorbě mazu. Krém obsahuje UV filtr spf.8 a lze jej použít rovněž pro denní ošetření.

SynCare BIOMINERAL hydratační krém

Zdroj: kosmetický zpravodaj syncare 03/2014