• Poštovné - doporučená zásilka České pošty při objednávce nad 1500,- Kč ZDARMA !
  • K nákupu nad 3000,-  dárek !

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 370,00 Kč (15,11 EUR)
naše cena 169,00 Kč (6,90 EUR)

KONTAKTY

Mediderm
Nádražní 386
Tlumačov 76362
napište nám
MUDr.Petra Gelnarová
IČ 87445719 DIČ CZ6959184122

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 530,00 Kč (21,65 EUR)
naše cena 998,00 Kč (40,77 EUR)
naše cena 469,00 Kč (19,16 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


» Tipy v péči o aknózní pleť
1. díl: Vhodná strava, Váš první krok k úspěchu

Dobrý den vážené dámy,

jelikož se nám množí dotazy ohledně péče o aknózní pleť, přinášíme Vám zcela nový seriál o tom, jak správně pečovat o problematickou pleť a docílit tak efektivnějšího účinku vašeho krému a získat krásnou a zdravou pleť.

Dnešní první díl seriálu se bude týkat vhodné stravy. Věděly jste, dámy, že strava ovlivňuje Vaši pleť?

Nejdůležitější faktor v péči o pleť je samozřejmě správný výběr krému, ale vliv konzumovaných potravin na vzhled vaší pleti je nevyvratitelný. Samozřejmě u někoho je vliv jídla na vzhled pleti menší a někoho větší. Rozhodně ale stojí za to se nad skladbou jídelníčku zamyslet.

Ideální skladba jídelníčku by měla obsahovat samozřejmě spoustu ovoce a zeleniny. Dále také vyvážený poměr živin - sacharidů, vitamínů, tuků, bílkovin a samozřejmě také všech nezbytných minerálů.

Naopak, co by může mít nežádoucí účinky na Vaši pleť je přílišné konzumování nezdravých potravin, především tučných jídel a nadměrného množství čokolády. Čokoláda ve větším než malém množství denně taktéž může způsobit zvýšený výskyt akné.

Řekněte tedy NE! nezdravím jídlům a vyplňte svůj jídelníček ovocem, zeleninou a vyváženou stravou. Výborné je také zakomponovat dostatečné množství ryb, obsahujících důležité látky. Nejdůležitější látky jsou:

  • Bílkoviny
  • Vitamín B
  • Omega 3 mastné kyseliny

Je důležité upozornit na to, že výsledky se nedostaví ihned, ale až po delším čase dodržování nového stravovacího režimu.

Někdy ovšem nemusí pouhá změna jídelníčku být dostatečná a proto Vám přinášíme také tip na vyčištění organismu, abyste změnu k lepšímu pocítili co nejdříve!

3-denní džusová čistící kúra

Pokud jste vážené dámy delší dobu "hřešily" váš organismus může být zanesen nežádoucími látkami. Přirovnala bych to k výměně oleje v autě. Pokud do auta nalejete nový olej, ale přitom nevypustíte ten starý, auto nebude fungovat správně. Tato třídenní kúra by tedy měla sloužit jako nakopnutí organismu k lepší funkci.

Po provedení kúry doporučujeme přidávat postupně různé druhy potravin, abyste zjistili, na které potraviny vaše tělo jak reaguje. Například můžete postupně přidat mléčné výrobky a sledovat, jak se vaše pleť změní a podle toho vyhodnotit, čemu by bylo lepší se vyhnout a co naopak můžete i ve větším množství. Každá jste jedinečná s jedinečnými požadavky.

Tip pro každý den:

Také pro vás máme malý trik, který lze provádět každodenně. Napomůže nejen ke krásnému vzhledu vaší pleti, ale také podpoří imunitní systém a nakopne zažívání.

Začněte svůj den se sklenicí teplé vody a citronové šťávy. Vymačkejte polovinu citrónu do teplé vody. Stačí zhruba polovina klasické sklenice a tento koktejl vypijte každé ráno. Tento rituál napomáhá taktéž k čištění organismu, nakopne na celý den Váš zažívací systém a potlačuje únavu.

Ze začátku Vám to bude možná připadat trochu divné, ale nepolevujte a vydržte minimálně 7 dní. Pak poznáte rozdíl.

Shrnutí dietních zásad pro krásnou a zdravou pleť:

1. Třídenní detoxifikační džusová dieta

2. Postupné přidávání dalších druhů potravin, aby došlo k identifikaci problémových skupin.

3. Dostatečné množství vitamínu B, bílkovin a omega-3 mastných kyselin.

4. Sedmidenní citronová péče o tělo.

 

 

 

Zdroj: http://www.bona-fide-skincare.com/best-treatment-for-adult-acne.html

2. díl: Na životním stylu záleží

Dobrý den,

dnes Vám přinášíme druhý díl s tipy v péči o aknózní pleť. Jak už napovídá titulek článku, dnes bude řeč o životním stylu. Že by Vás ani nenapadlo, že životní styl může ovlivnit akné? Tak čtěte dál.

Máte aknózní pleť i přesto, že zdravě jíte, používáte veškerou doporučenou kosmetiku a pleť denně čistíte? Dalším faktorem, který ovlivňuje vzhled Vaší pleti je Váš životní styl. Pokud se denně stresujete a málo spíte, může i tohle být příčinou problematické pleti.

Důležité tipy zdravého životního stylu pro zdravou a krásnou pleť:

1) Spánek

Věděli jste, že zhruba 1/3 našeho života prospíme? Spánek totiž slouží jako doba pro regeneraci a odpočinek organismu. Pokud špatně či málo spíte, organismus se nestihne zregenerovat a vaše pleť tím trpí. Je třeba chodit spát před půlnocí, aby mohl být spánek kvalitní a také je vhodné spát minimálně 6, ideálně 8 hodin, aby se tělo zregenerovalo.

Další tipy pro zdravý spánek:

Spát v dostatečně vyvětrané místnosti

V místnosti, kde spíte by měla být dotatečná tma

Před spaním není vhodné jíst a pít stimulanty jako kávu, energetické nápoje a podobně

Před spaním je vhodné se uvolnit a oprostit od starostí a stresu (působí také jako stimulanty)

Před spaním není vhodné jíst těžká jídla

2) Relax

Na naše tělo potřebuje po práci i odpočinek. Je vhodné vyvážit psychickou a fyzickou zátěž. Pokud máte velmi psychicky náročné povolání, je vhodné věnovat část dne příjemné fyzické aktivitě a opačně. Je velmi důležité tělu dodávat potřebnou relaxaci. Typ relaxace můžete zvolit, dle vašeho uvážení. Vhodné jsou masáže, solná jeskyně, whirlpool, či jiné wellnes aktivity. Pokud nemáte dostatek času, doporučujeme napustit si vanu s lžící koupelové soli. Sůl příjemně uvolní organismus a Vy si skvěle odpočinete.

Takže, vážené dámy, spěte a relaxujte pro krásnou pleť! :)

 

Zdroj: http://www.bona-fide-skincare.com/best-treatment-for-adult-acne.html