• Poštovné - doporučená zásilka České pošty při objednávce nad 1500,- Kč ZDARMA !
  • K nákupu nad 3000,-  dárek !

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 595,00 Kč (24,31 EUR)
naše cena 239,00 Kč (9,76 EUR)

KONTAKTY

Mediderm
Nádražní 386
Tlumačov 76362
napište nám
MUDr.Petra Gelnarová
IČ 87445719 DIČ CZ6959184122

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


»
Urea (močovina)

Dámy a pánové,

v dnešním díle o kosmetických surovinách bude řeč, možná pro někoho o netradiční surovině, močovině.

Urea neboli močovina je organická látka odvozená od amoniaku a plní významnou roli v biochemii mnoha organizmů. V lidském těle je hlavním konečným produktem metabolizmu bílkovin. Je vylučována močí a v malé míře také potem. Jiní živočichové vylučují další deriváty amoniaku - např. kyselinu močovou. Protože močovina je sémanticky spojována s močí ( I když je pouze její malou součástí a je prakticky bez pachu. ), používá se častěji v kosmetice její druhé označení - karbamid. Urea náleží k nejvíce využívaným kosmetickým surovinám. Je bezpečná a má velký rozsah využití. Čistá urea má výborné hydratační účinky, současně dezinfikuje a zvláčňuje. Používá se nejen v kosmetice, ale také v léčivech typů mastí a krémů. Má nezastupitelný význam i při ošetření atopické kůže především u dětí.

Formy močoviny používané v kosmetice:

(INCI: Urea) – hydratuje, zvláčňuje, změkčuje - vhodná pro suchou, praskající na narušenou kůži. hydroxyetyl urea

(INCI: Hydroxyethyl Urea) – kondicionační složka, změkčuje diazolidinylová urea

(INCI: Diazolidinyl Urea) - konzervační látka, přípustná do 0,5% peroxid vodíku urea

(INCI: Urea Peroxide) - zesvětlení vlasů nebo pro hygienu dutiny ústní.

 

Přípravky obsahující tuto surovinu:

ISIS Urelia gel


Jemný čistící a mycí pěnový gel na obličej, tělo a vlasy s obsahem 10 % urey a patentované látky Xpertmoist®. Gel nevysušuje a podílí se na vzniku rovnovážného stavu pokožky. Jemně čistí, aniž by docházelo k podráždění citlivé kůže se sklonem k svědění a šupinatění, zároveň obnovuje přirozený ochranný film epidermis . Spojení urey a formule Xpertmoist® podporuje eliminaci tvorby šupin a hydrataci pleti, přičemž má zároveň obnovující a antibakteriální účinky. Ulehčuje od nepříjemných pocitů a svědění.

SynCare SEBUNORM - krém pro snížení tvorby mazu

Sebunorm

Unikátní krém pro přeměnu mastné aknózní pleti v pleť normální. Obsahuje remodelační složky - glukonolakton a lipokaprylovou kyselinu, které obnovují normální vzhled pleti, výrazně ji zjemňují a brání aktivitě mazových žláz. Bisabolol dodává krému příjemné aroma. krém se velmi snadno vstřebává do pleti a je vhodný pro dlouhodobé použití po ošetření aknózní pleti v salónu nebo při domácí péči.

 

a mnoho dalších..

 

Zdroj: kosmetický zpravodaj Syncare 09/2012