ZBOŽÍ V AKCI


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Čištění mastné pokožky a pleti s akné

Akné není onemocnění plynoucí z nedostatečného čištění pokožky. Naopak – nadměrné čištění může vést k reaktivní zvýšené tvorbě mazu. Zcela se vyhýbáme kosmetice s vysokým obsahem – nad 7% - etanolu a mastným krémům. Důležité je, aby používaná kosmetika neobsahovala komeonní složky. I tak je ale součástí léčení akné samozřejmě i správné čištění mastné pleti.

.

Mastnou pokožku čistěte velmi jemně. Používejte například bavlněnými tampónky, které pleť nedřou. Při nanášení krémů si vždy nejprve umyjte ruce, abyste si do pórů nezanesli nečistoty.

.

Kvalitním čištěním můžeme odstranit bílé i černé komedony. Při vhodném způsobu provedení tak odstraněním rohovinového čepu i sýrovitého obsahu komedonu můžeme poněkud předejít i následné tvorbě zánětlivých lézí akné.  Důležité je vědět, že špatně prováděné čištění pleti může stav akné dokonce dlouhodobě zhoršovat, pak je jistější pouhá aplikace adstringentní pleťové vody určené pro pleť s akné. U mírných forem můžeme použít peeling (scrub).

.

U výraznějšího postižení s četnějšími uhry je mechanické čištění pleti vhodné. Alespoň v počátku je lépe čištění pleti absolvovat v odborných kosmetických salonech. Pokud provádíte doma, poradíme Vám, jak na to.

.

  • Pleť vždy na začátku opláchneme vlažnou vodou.
  • Po napaření kůže (obličej nad hrncem s horkou vodou s ručníkem přehozeným přes hlavu, po aplikaci obličejové sauny, nebo jednodušeji přiložením jemné potravinářské folie) se docílí prohřátí pokožky. Dojde ke změknutí rohoviny a zřídnutí mazu.
  • Pokožku pak očistíme za pomoci kvalitního speciálního mýdla pro pleť postiženou akné. Provádíme ho krouživými pohyby, na obličeji štětkou na holení se zkrácenými chlupy, na kůži trupu nepříliš drsným kartáčkem.Oblíbenou novinkou jsou nyní tzv uhlíkové mýdla. Aktivní uhlí redukuje tvorbu mazu, hloubkově čistí pokožku a odstraňuje z porů přebytečný maz.
  • Čištění pleti doplníme vytlačením větších uhříků, ale nikdy ne prsty, nýbrž do speciálního expresoru (kovová tyčinka s otvůrkem o průměru cca 1,5–2 mm ve vyklenuté lžičkovité koncové části, kterou lze zakoupit ve zdravotnických potřebách nebo lékárnách).Pokud se chystáme komedony vytlačovat, je ideální po čištění pleť připravit ještě i speciální maskou.
  • Manipulace jako mačkání, škrábání apod. jsou zcela nevhodné. Velkým tlakem při mačkání dochází k prasknutí folikulu a jeho obsah – maz, bakterie atd. se dostávají do okolní podkožní tkáně a tam provokují vznik zánětlivých změn akné čili její zhoršení. Jedinou povolenou manipulací je ošetření puchýřků hnisu na vrcholku hnisajících pupínků, kde můžeme opatrně propíchnout sterilní jehlou hnisavou špičku pustulky a tamponem s desinfekčním roztokem hnis šetrně odsát. Hojení pustulek tak můžeme poněkud urychlit.
  • Čištění pleti zakončíme ošetřením adstringentní pleťovou vodou .
  • Zevní léky by měly být použity raději až za několik hodin po čištění pleti.. V období adaptace kůže na intenzivně působící zevní léky jako benzoyle-roxid a retinoidy od čištění pleti aději dočasně asi na 2 týdny ustoupíme.

..

.

.


https://www.mediderm.cz/fotky10510/fotos/_vyrp12_55960-3.jpg

Zdroj :

Pediatrie pro praxi 2006, Péče o pleť a léčba akné, doc. MUDr. Olga Vohradníková, CSc

www.syncare.cz, Čištění pleti s akné, Ivona Ráčková


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

NjQ0YWQzMD