• Poštovné - doporučená zásilka České pošty při objednávce nad 1500,- Kč ZDARMA !
  • K nákupu nad 3000,-  dárek !

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 469,00 Kč (19,16 EUR)
naše cena 428,00 Kč (17,48 EUR)

KONTAKTY

Mediderm
Nádražní 386
Tlumačov 76362
napište nám
MUDr.Petra Gelnarová
IČ 87445719 DIČ CZ6959184122

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 998,00 Kč (40,77 EUR)
naše cena 530,00 Kč (21,65 EUR)
naše cena 589,00 Kč (24,06 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Kuperoza, rozšířené cévky

Péče o pleť s rozšířenými cévkami - kuperozou a rosaceou

 

KAPILEREKTÁZIE jsou trvale rozšířené, kůží prosvítající velmi drobné kožní cévky ( kapiláry). Mohou se objevit kdekoli na pokožce těla, avšak nejčastěji se vyskytují v obličeji. V kosmetice se pro kapilerektázie ujal výraz KUPEROZA. Kuperoza samotná není onemocnění, spíše jen kosmetická vada. Choroba se však může vyvinout v dalším stadiu a nese název ACNE ROSACEA - růžovka. Růžovka je již chronické zánětlivé onemocnění s lokalizací převážně ve střední části obličeje . Postihuje obě pohlaví, nejčastěji jsou však postiženy ženy mezi 30.–50. rokem věku s fototypem I. a II. stupně.Toto kožní onemocnění je často navíc komplikováno postižením očí - nesnášenlivost prudkého světla, pocit cizího tělíska, bolestivost očí. Na příčině vzniku onemocnění se podílí řada faktorů, mezi které patří genetická dispozice,  zvýšená pohotovost k zánětu a mikrobiální vlivy, zejména chronická infekce Helicobacter pylori v zažívacím traktu.

 

 

Červenání kůže je velmi časté a projevuje se již ve věku kolem 20 let, přechodnými červenými skvrnami hlav.ně v centrálních partiích obličeje , někdy i na hrudi. Prudké změny teploty, intenzivní sluneční záření nebo emocionální stres vyvolávají nejprve přechodné a později i trvalé zčervenání kůže obličeje , kdy se již na kůži objevují drobné rozšířené cévky a dostavuje se pocit pálení kůže.

Červenání kůže, které není vhodně ošetřováno nebo léčeno se může postupně zhoršovat. Ve věku okolo 40 let se mohou začít objevovat drobné papulky (pupínky) a pustulky (hnisavé puchýřky), někdy se na povrchu objevují i jemné šupiny. Na rozdíl od akné nejsou patrné komedony. Onemocnění se stává závažným, dochází ke stádiu kuperózy a rosacei (růžovky). Typicky jsou postiženy partie nosu, tváří, čela a brady, vzácněji se může rosacea šířit i k oblasti uší a na krk.

 

Rosacea (růžovka) je časté onemocnění. Postihuje přibližně 10 % populace a je příčinou estetických handicapů a psychických stresů. Morfologický vzhled obličeje bývá často spojován se stigmaty alkoholismu.Existují 4 progresivní stádia choroby rosacea, jejichž následnost však není zákonitá.

 

  1. Erytróza -stádium je typické zčervenáním v obličeji, které se objevuje zejména po požití horkých a dráždivých potravin, pití alkoholu nebo po stresu.
  2. Kuperóza - objevuje se trvalý erytém (zarudnutí) s trvalým rozšířením malých povrchových cév.
  3. Papulopustulární rosacea -s tádium odpovídá stádiu č.2 a je doplněno o zánětlivé projevy na kůži (pupínky a hnisavé puchýřky).
  4. Rhinophyma -dochází ke zbytnění některých částí obličeje. Obvykle se toto poslední stádium vyskytuje u mužů. Nejcharakterističtějším rysem je rhinophyma (velký brunátný, vystupující nos).

.

 

Typická lokalizace:

Kuperoza se může vyskytnout kdekoli na kůži těla. Predisponovanými místy jsou obličej, krk a dekolt - lokalizace nejvíce exponované slunečnímu záření.

 

Výskyt:

nejčastěji od 30 -35. roku věku, u lidí se světlou kůží ( fototyp I a II), častěji u žen

 

Léčba:

Léčba rosacei patří do rukou zkušeného dermatologa. Mírnější formy onemocnění dobře odpovídají na lokální léčbu metronidazolem, kyselinou azelainovou nebo klindamycinem. U těžších případů se používá celková terapie antibiotiky.

 

 

Péče o pleť s rozšířenými cévkami:

 

Kuperozní pleť je vždy pletí citlivou, reagující nadměrně na jakékoliv podráždění,proto na ni musíme používat pouze přípravky určené pro ošetření citlivé pokožky . Ideální jsou speciální přípravky přímo pro kuperozní pleť. Jinak dochází u těchto pacientů velmi snadno k podráždění pleti a novému vzplanutí onemocnění. Kosmetika být lehká , dobře roztíratelná.

Navíc však pokožka vyžaduje doplňující specifické ošetření zaměřené na prevenci rozvoje kapilerektázií.  Zásadně je nutná především důsledná ochrana kůže před slunečním zářením, které výrazně zhoršuje průběh onemocnění. Ideální jsou fotoprotektivní přípravky s vysokým ochranným faktorem. Nejlépe tolerované jsou fyzikální filtry obsahující titanium dioxid a zinkoxid.

I v klidovém období, bez zánětlivých papul, přetrvávají rozšíření cév (venektazie) způsobující červené zbarvení tváří. Ideální kosmetikou jsou v těchto případech prostředky se zelenými pigmenty, které díky barevnému spektru maskují červenou barvu pokožky. Účinné jsou prostředky s rostlinnými výtažky, který tlumí zánětlivou reakci, a tím zklidňují podrážděnou pokožku.

Důležité jsou i celková režimová opatření a vyloučení možných provokačních faktorů: alkohol, kořeněná jídla, horká jídla a nápoje, silný vítr, horké koupele, sauna, vlhko a dlouhé namáhavé cvičení.

Rosaceu nelze trvale vyléčit, ale správnou péčí o pokožku je možné onemocnění udržovat v mírnější formě a prodlužovat bezpříznakové období.

 

Naše doporučení pro péči o pleť s rošířenými cévkami :

 

 

1) Čištění pleti

 

Pleť je třeba čistit velmi jemně. Ráno a večer obličej opláchněte vodou, neutírejte, jen lehce osušte  lehkými doteky ručníku. K důkladnému očištění používejte produkty  bez obsahu alkoholu a parfémů, určené pro citlivou pleť. Nikdy nepoužívejte peeling.

 

ISIS AQUARUBORIL : micelární odličovací roztok určený speciálně pro pleť s rozšířenými cévkami. Čistí pleť, odstraňuje makeup

 

ISIS RUBORIL LOTION : zklidňující odličovací mléko, čistí pleť, odstraňuje make-up

 

SynCare Čistící emulze Lacrima : čistí a zklidňuje pleť

 

 

2) Ošetření pleti

 

Každý den používejte lehce rozíratelný hydratační krém, který neucpává pory, zmírňuje zarudnutí, zklidňuje pokožku, je bez parfému a alkoholu

 

ISIS RUBORIL Expert S:  krém proti zarudnutí určený pro suchou pleť - barevně sjednocuje, zklidňuje, hydratuje

 

ISIS RUBORIL Expert M: krém proti zarudnutí určený pro mastnou pleť - barevně sjednocuje, zklidňuje, hydratuje

 

ISIS RUBORIL Expert Intense: koncentrovaný krém ideální pro lokalizované zarudnutí - zacílení na místo zarudnutí, sjednocuje, hydratuje, zklidňuje

 

ISIS METRORUBORIL® AZ :  účinně snižuje intenzitu závažného zarudnutí pleti a rozšířený malých cév. Tento koncentrovaný přípravek obsahuje 15% kyselinu azelaovou - je vhodnýi při zánětlivých projevech na kůži ( pupínky...)

 

SynCare mico ampules VENECTINE : sérum snižující zarudnutí pleti, brání rozšiřování malých cév

 

 

3) Ochrana pleti , tónování:

 

Přes den je nutné pleť chránit před UV zářením. K zamaskování začervenání používejte vhodný tónovaný krém

 

ISIS RUBORIL Expert 50+:  tónovaný krém s vysokým ochranným UV faktorem SPF 50+ , barevně sjednocuje, matuje, hydratuje

 

SynCare DECONGENESIA CC : tónovaný krém s ochranným fakrotrem SPF 20+, působí proti zčervenání pokožky, zpevňuje stěnu drobných cév

 

ISIS EVEBLOCK 50+ Tinted Compact : speciální přípravek  s vysokou UV ochranou SPF 50+ určen pro velmi citlivou pleť - obsahuje 100% pouze minerální fitry, hypoalergenní, nekomedonní

 

 

Řadit podle 
Výrobce  

běžná cena 380,00 Kč

naše cena 369,00 Kč (15,07 EUR)

novinka
akce


běžná cena 665,00 Kč

naše cena 649,00 Kč (26,51 EUR)

běžná cena 376,00 Kč

naše cena 355,00 Kč (14,50 EUR)běžná cena 376,00 Kč

naše cena 355,00 Kč (14,50 EUR)běžná cena 832,00 Kč

naše cena 799,00 Kč (32,64 EUR) 

naše cena 69,00 Kč (2,82 EUR) 

naše cena 500,00 Kč (20,43 EUR) 

naše cena 500,00 Kč (20,43 EUR)běžná cena 426,00 Kč

naše cena 399,00 Kč (16,30 EUR)

novinka


běžná cena 870,00 Kč

naše cena 808,00 Kč (33,01 EUR) 

naše cena 350,00 Kč (14,30 EUR)běžná cena 350,00 Kč

naše cena 199,00 Kč (8,13 EUR)

 

naše cena 340,00 Kč (13,89 EUR) 

naše cena 340,00 Kč (13,89 EUR) 

naše cena 450,00 Kč (18,38 EUR)

novinka


běžná cena 1 055,00 Kč

naše cena 989,00 Kč (40,40 EUR)