ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 590,00 Kč (23,38 EUR)
naše cena 1 090,00 Kč (43,20 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Nemoci kůže » Strie

Strie

Co jsou to strie?

Strie, strije, pajizévky neboli taky odborným názvem striae distensae - to vše můžeme označit jako stav, kdy ve škáře (jedna z vrstev kůže) vznikají praskliny podmíněné přetržením neboli rupturou vláken vaziva. Tímto problémem trpí až 85% žen v těhotenství, 70% dospívajících dívek a 40% chlapců. Strie jsou především kosmetickým problémem, mohou však doprovázet i některá onemocnění.

.

Jaké jsou příčiny vzniku strií?

Významnou vlastností kůže je její elasticita a pružnost. Pokud však dojde k extrémnímu napětí kůže například v důsledku nadváhy nebo jiné náhlé změny objemu tkáně (rychlý růst v adolescenci, těhotenství..), mohou elastická vlákna ve škáře prasknout.

Tato vnitřní prasklina se pak zevně projeví jako podélná čára táhnoucí se podkožím v jednom směru nejprve červené barvy doprovázená někdy i svěděním, ztenčením pokožky a jejím zvrásněním.V průběhu několika měsíců pak strie mění barvu nejprve na růžovou a poté na bílou, postupně se mohou i ztrácet.

Strie se objevují především v místech zvýšeného napětí kůže - břicho,stehna, prsa, bedra.

.

Lze strie odstranit?

Strie je v mnoha rysech podobná jizvě. V průběhů několika měsíců se sice z červenorůžové nápadné čáry stává bledší, mnohem méně výrazná, ale šance úplného vymizení je malá (asi 5%).

Nejúčinnější a i nejlevnější je striím předcházet. Tam, kde předpokládáme rychlou změnu objemu tkáně (těhotné ženy, rychle rostoucí adolescent, náhlý nárůst hmotnosti...) bychom měli měli dbát o zvýšení elasticity kůže a jejímu důkladnému prokrvení.

Ideálním prostředkem k tomu je např. SynCare StriaHyal gel. Tento gel využívá především vlastností kyseliny hyaluronové, která dokáže doplnit matrix poškozeného elastického vlákna a navíc je podpořen i dalšími látkami, které kůži prohřívají, výrazně zvyšují prokrvení a tím i výživu dané oblasti. Jako prevence vzniku strií je vhodná aplikace 1x denně, pokud se jedná již o vzniklou strii, aplikujeme denně 2x.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

elastiq
Dagmar
12.04.2017 13:06
MjdmZD