ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 230,00 Kč (9,48 EUR)
cena před slevou 657,14 Kč (27,09 EUR)
naše cena 460,00 Kč (18,96 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

běžná cena 569,00 Kč (23,45 EUR)
naše cena 445,00 Kč (18,34 EUR)
naše cena 1 090,00 Kč (44,93 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Nemoci kůže » Strie

Strie

Co jsou to strie?

Strie, strije, pajizévky neboli taky odborným názvem striae distensae - to vše můžeme označit jako stav, kdy ve škáře (jedna z vrstev kůže) vznikají praskliny podmíněné přetržením neboli rupturou vláken vaziva. Tímto problémem trpí až 85% žen v těhotenství, 70% dospívajících dívek a 40% chlapců. Strie jsou především kosmetickým problémem, mohou však doprovázet i některá onemocnění.

.

Jaké jsou příčiny vzniku strií?

Významnou vlastností kůže je její elasticita a pružnost. Pokud však dojde k extrémnímu napětí kůže například v důsledku nadváhy nebo jiné náhlé změny objemu tkáně (rychlý růst v adolescenci, těhotenství..), mohou elastická vlákna ve škáře prasknout.

Tato vnitřní prasklina se pak zevně projeví jako podélná čára táhnoucí se podkožím v jednom směru nejprve červené barvy doprovázená někdy i svěděním, ztenčením pokožky a jejím zvrásněním.V průběhu několika měsíců pak strie mění barvu nejprve na růžovou a poté na bílou, postupně se mohou i ztrácet.

Strie se objevují především v místech zvýšeného napětí kůže - břicho,stehna, prsa, bedra.

.

Lze strie odstranit?

Strie je v mnoha rysech podobná jizvě. V průběhů několika měsíců se sice z červenorůžové nápadné čáry stává bledší, mnohem méně výrazná, ale šance úplného vymizení je malá (asi 5%).

Nejúčinnější a i nejlevnější je striím předcházet. Tam, kde předpokládáme rychlou změnu objemu tkáně (těhotné ženy, rychle rostoucí adolescent, náhlý nárůst hmotnosti...) bychom měli měli dbát o zvýšení elasticity kůže a jejímu důkladnému prokrvení.

Ideálním prostředkem k tomu je např. SynCare StriaHyal gel. Tento gel využívá především vlastností kyseliny hyaluronové, která dokáže doplnit matrix poškozeného elastického vlákna a navíc je podpořen i dalšími látkami, které kůži prohřívají, výrazně zvyšují prokrvení a tím i výživu dané oblasti. Jako prevence vzniku strií je vhodná aplikace 1x denně, pokud se jedná již o vzniklou strii, aplikujeme denně 2x.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

elastiq
Dagmar
12.04.2017 13:06
NzAzMzBlYT