ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 3 800,00 Kč (150,32 EUR)
naše cena 1 215,00 Kč (48,06 EUR)
naše cena 1 030,00 Kč (40,74 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Kyelina azelaová

Kyselina azealová je nasycená  dikarboxylová kyselina s devíti atomy uhlíku v molekule.V přírodě vytváří kyselinu azelaovou kvasinka Malassezia furfur, běžně je přítomna  v obilí, ovoci , zelenině i lidském organismu.

 

Kyselina azelaová se již řadu let používá v medicíně, její lékařské využití je velmi široké. Farmakoligické působení lze shrnout do pěti základních oblastí :

 

1) potlačuje množení bakterií na povrchu pokožky

2) reguluje tvorbu kožního mazu

3) snižuje tvorbu volných kyslíkových radikálů

4) působí protizánětlivě

5) zabraňuje nadměrnému rohovatění pokožky

6) inhibuje enzym tyrosinasu a snižuje tak tvorbu pigmentu melaninu

 

Díky těmto svým schopnostem se kyselina azelaová hojně používá k léčbě mírných až středních forem akné a rosacey ( růžovky).


K revolučním možnostem použití kyseliny azealové  patří
také léčba kožních pigmentací. Je doporučená jako náhrada dříve hojně používaného  hydrochinonu, u kterého byla prokázána řada vedlejších nežádoucích účinků.
Jako inhibitor enzymu tyrosinázy snižuje kyselina azelaová produkci melaninu.
Tato látka nebělí, ale účinně zesvětluje pigmentové skvrny do úrovně přirozené barvy pokožky. Tyto zesvětlující účinky využívají dermatologové již několik desítek let.Kyselina azelaová má účinek blízký AHA kyselinám, avšak na rozdíl od nich je méně dráždivá, při aplikaci na pokožku je tedy zcela neškodná.Je maximálně bezpečná i při dlouhodobé aplikaci a snadno se z těla vylučuje. Při aplikaci na pleť navíc působí podobně jako AHA - zjemňuje ji a vyhlazuje drobné vrásky. Působí antioxidačně, zbavuje pokožku negativních vlivů volných radikálů, které způsobují předčasné stárnutí pokožky.

 

Přípravky s kyselinou azelaovou na českém trhu :

 

Přípravky určené k léčbě akne:

 

Skinoren krém: acidum azelaicum 0,2 g (20 %) v 1 g krému

 

MEDIK8 Blemish SOS: kyselina azelaová je v tomto krému podpořena dalšími látkami bojujícími proti akne - kyselina salicylová, diová, vitamin B3

 

Přípravky určené k léčbě nežádoucích pigmentací:

 

White Action SynCare :Značka SynCare uvedla v roce 2001 White Action kréms 20% kyseliny azelaové a 2% kyseliny mléčné. Stala se tak jednou z prvních společností v Evropě, která využila kyselinu azealovou pro kosmetické zesvětlování pigmentu

 

Přípravky určené k léčbě rozšířených cév v obličeji ( rosacea, kuperosa):

 

ISIS METRORUBORIL AZ: intenzivní krém na zarudlou pleť s antibakteriálním účinkem, s obsahem 15% kyseliny azelaové

 

 

 

Přípravky, které můžete zakoupit v zahraničí :

AzClear (20% , Ego Pharmaceuticals), Azelex (20% , Allergan), Finacea (15% gel, Intendis / Berlex Laboratories), Finevin (20% krém, Intendis / Berlex Laboratories),  Melazepam( Strata Dermatologics) a Azaclear (azelainová kyseliny a niacinamid, Epikinetics LLC)

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Skinoren
Marjers
12.08.2023 12:46
OWRjOG