ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 605,00 Kč (24,46 EUR)
naše cena 545,00 Kč (22,03 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Makadamiový olej

V tomto článku představujeme kosmetickou surovinu - Makadamiový olej.

Makadamiový olej zůstával po dlouhá desetiletí bez povšimnutí specialistů v kosmetice. Změna nastala kolem roku 2010, kdy došlo ke strmému nárůstu spotřeby makadamiového oleje v přípravcích péče o pokožku, přičemž skoro 9% tvořil olej v bio kvalitě. Makadamia je stále zelený strom dosahující výšky až 12 metrů. Olej se získává lisováním plodů - ořechů. Domovem stromu je Austrálie, kde makadamiové ořechy byly odvěkým zdrojem potravy tamních domorodců.

Makadamové ořechy

Olej obsahuje mononenasycené tuky, ale také bílkoviny, cukry a vlákninu. Je zdrojem vápníku, draslíku, selenu, železa a řady vitaminů - především skupiny B. Pro kosmetické účely se lisuje za studena. Získáte se tak netěkavý hustý olej s vysokým podílem kyseliny olejové a palmitoolejové (omega-7), najdeme zde i nejvíce ceněné omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny. Složení makadamiového oleje je blízké přirozenému složení lidského mazu na povrchu pokožky. Navíc má výborné změkčující účinky, je méně mastný a snadněji proniká do hlubších vrstev pokožky. Proto má rovněž velmi dobré zjemňující a hydratační vlastnosti.

Během menopauzy je makadamiový olej významným pomocníkem proti stárnutí pleti. Podporuje hydrataci, zajišťuje regeneraci tkáně a má antioxidační účinky. Hodí se pro pleť zralou, suchou a citlivou včetně ošetření očního okolí. Má vysoký obsah vitaminu E, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Produkty obsahující makadamiový olej:

SynCare MACADAMIA AGE výživná maska BIO CPK

Intenzivně výživná maska pro zralou pleť v kvalitě BIO. Bez konzervace, bez barviv, bez parfému. Hlavní účinnou látku tvoří makadamiový olej v BIO kvalitě, který má výborné výživné a regeneračí účinky. Maska současně obsahuje lipidické ceramidy a spolu s vitaminovými složkami posilují přirozenou regenerační schopnost pokožky a vyživují ji. Pleť je okamžitě jemnější, elastická a viditelně omlazená.

Macadamia výživná maska


Zdroj: kosmetický zpravodaj Syncare 12/2014


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

ZGQ4O