ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 499,00 Kč (20,98 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 489,00 Kč (20,56 EUR)
naše cena 1 090,00 Kč (45,84 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »

Mastná pleť

Jaké jsou její základní znaky?

Mastná pleť je lesklá s póry. Mohou být přítomny mastné šupiny, nejčastěji v obočí, na hranici čela a vlasů a v nosolícních rýhách. V těchto místech může být pokožka zarudlá.

S mastnou pletí se pojí další nemoci kůže jako akné a seboroická dermatitida.

 

Jak postupovat při ošetřovaní mastné pleti?

Podívejte se na náš výběr přípravků!

Odlíčení Čistící a odličovací mléko 225ml nebo 30ml

Tonizace Tonikum zmatňující 152

Gely zjemnění trudovité mastné pleti - Peeling gel 120

Séra

snížení tvorby mazu - Sérum adstringentní 108

antibakteriální péče u seborei - Sérum pro aknozní pleť 123

Mikroampule potlačení tvorby mazu - Micro Ampoules Anti Acne 30123

Masky

zbavuje nečistot aktivním uhlím - Černá čistící slupovací maska 200

hloubkové čištění a potlačení tvorby mazu - Prášková thermo maska 130

středně hluboké čištění anorganickými zrny - Čistící maska 132

změkčení komedonů - Změkčující medová maska 127

Krémy

závěrečná liporedukující péče - BioMineral Hydratační 304 nebo krém na mastnou a smíšenou pleť denní 203 a noční 101

dlouhodobé snížení tvorby mazu - Sebunorm krém 168

.

Jak čistit mastnou pleť?

Prohlédněte si naše čistící přípravky!

Akné není onemocnění plynoucí z nedostatečného čištění pokožky. Naopak – nadměrné čištění může vést k reaktivní zvýšené tvorbě mazu. Zcela se vyhýbáme kosmetice s vysokým obsahem – nad 7% - etanolu a mastným krémům. Důležité je, aby používaná kosmetika neobsahovala komeonní složky.

Mastnou pokožku čistěte velmi jemně. Používejte například bavlněnými tampónky, které pleť nedřou. Při nanášení krémů si vždy nejprve umyjte ruce, abyste si do pórů nezanesli nečistoty.

Kvalitním čištěním můžeme odstranit bílé i černé komedony. Při vhodném způsobu provedení tak odstraněním rohovinového čepu i sýrovitého obsahu komedonu můžeme poněkud předejít i následné tvorbě zánětlivých lézí akné. Důležité je vědět, že špatně prováděné čištění pleti může stav akné dokonce dlouhodobě zhoršovat, pak je jistější pouhá aplikace adstringentní pleťové vody určené pro pleť s akné. U mírných forem můžeme použít peeling (scrub).

U výraznějšího postižení s četnějšími uhry je mechanické čištění pleti vhodné. Alespoň v počátku je lépe čištění pleti absolvovat v odborných kosmetických salonech. Pokud provádíte doma, poradíme Vám, jak na to.

Pleť vždy na začátku opláchneme vlažnou vodou.

Po napaření kůže (obličej nad hrncem s horkou vodou s ručníkem přehozeným přes hlavu, po aplikaci obličejové sauny, nebo jednodušeji přiložením jemné potravinářské folie) se docílí prohřátí pokožky. Dojde ke změknutí rohoviny a zřídnutí mazu.

Pokožku pak očistíme za pomoci kvalitního speciálního mýdla pro pleť postiženou akné. Provádíme ho krouživými pohyby. Oblíbenou novinkou jsou nyní tzv. uhlíkové mýdla. Aktivní uhlí redukuje tvorbu mazu, hloubkově čistí pokožku a odstraňuje z porů přebytečný maz.

Čištění pleti doplníme vytlačením větších uhříků, ale nikdy ne prsty, nýbrž do speciálního expresoru (kovová tyčinka s otvůrkem o průměru cca 1,5–2 mm ve vyklenuté lžičkovité koncové části, kterou lze zakoupit ve zdravotnických potřebách nebo lékárnách).

Pleť můžeme ošetřit i speciální maskou.

Manipulace jako mačkání, škrábání apod. jsou zcela nevhodné. Velkým tlakem při mačkání dochází k prasknutí folikulu a jeho obsah – maz, bakterie atd. se dostávají do okolní podkožní tkáně a tam provokují vznik zánětlivých změn akné čili její zhoršení. Jedinou povolenou manipulací je ošetření puchýřků hnisu na vrcholku hnisajících pupínků, kde můžeme opatrně propíchnout sterilní jehlou hnisavou špičku pustulky a tamponem s desinfekčním roztokem hnis šetrně odsát. Hojení pustulek tak můžeme poněkud urychlit.

Čištění pleti zakončíme ošetřením pleťovým tonikem.

Zevní léky by měly být použity raději až za několik hodin po čištění pleti. V období adaptace kůže na intenzivně působící zevní léky jako benzoyle-roxid a retinoidy od čištění pleti raději dočasně asi na 2 týdny ustoupíme.

.

Jak strava ovlivňuje naši pleť?

Nejen správný výběr krému je důležitý, záleží i na tom, jaké potraviny denně jíme. Každý z nás je individuální a jeho pleť reguje jinak.Pár základních pravidel pšak platí pro každého.

Co by měl každý jídelníček obsahovat?

  • spoustu ovoce a zeleniny
  • vyvážený poměr živin
  • bílkoviny
  • vitamín B
  • omega 3 mastné kyseliny

Čeho se vyvarovat?

  • tučná jídla
  • nadměrné množství čokolády - podporuje výskyt akné

Je důležité upozornit na to, že výsledky se nedostaví ihned, ale až po delším čase dodržování nového stravovacího režimu.

Někdy ovšem nemusí pouhá změna jídelníčku být dostatečná a proto Vám přinášíme také tip na vyčištění organismu, abyste změnu k lepšímu pocítili co nejdříve!

3-denní džusová čistící kúra

Tato třídenní kúra by tedy měla sloužit jako nakopnutí organismu k lepší funkci.

Po provedení kúry postupně do svého dne zařazujeme různé druhy potravin, abychom zjistili, na které potraviny naše tělo jak reaguje.

Například můžete postupně přidat mléčné výrobky a sledovat, jak se vaše pleť změní a podle toho vyhodnotit, čemu by bylo lepší se vyhnout a co naopak můžete i ve větším množství. Každý je jedinečný s jedinečnými požadavky.

Citronová voda

Napomůže nejen ke krásnému vzhledu vaší pleti, ale také podpoří imunitní systém a nakopne zažívání.

Začněte svůj den se sklenicí teplé vody a citronové šťávy. Vymačkejte polovinu citrónu do teplé vody. Stačí zhruba polovina klasické sklenice a tento koktejl vypijte každé ráno. Tento rituál napomáhá taktéž k čištění organismu, nakopne na celý den Váš zažívací systém a potlačuje únavu.

Ze začátku Vám to bude možná připadat trochu divné, ale nepolevujte a vydržte minimálně 7 dní. Pak poznáte rozdíl.

.

Jak náš životní styl ovlivňuje pleť?

Máte aknózní pleť i přesto, že zdravě jíte, používáte veškerou doporučenou kosmetiku a pleť denně čistíte? Dalším faktorem, který ovlivňuje vzhled Vaší pleti je Váš životní styl. Pokud se denně stresujete a málo spíte, může i tohle být příčinou problematické pleti.

Přečtěte si pár tipů zdravého životního stylu pro zdravou a krásnou pleť.

Spánek

Věděli jste, že zhruba 1/3 našeho života prospíme? Spánek totiž slouží jako doba pro regeneraci a odpočinek organismu. Pokud špatně či málo spíte, organismus se nestihne zregenerovat a vaše pleť tím trpí. Je třeba chodit spát před půlnocí, aby mohl být spánek kvalitní a také je vhodné spát minimálně 6, ideálně 8 hodin, aby se tělo zregenerovalo.

Další tipy pro zdravý spánek:

Spát v dostatečně vyvětrané místnosti

V místnosti, kde spíte by měla být dotatečná tma

Před spaním není vhodné jíst a pít stimulanty jako kávu, energetické nápoje a podobně

Před spaním je vhodné se uvolnit a oprostit od starostí a stresu (působí také jako stimulanty)

Před spaním není vhodné jíst těžká jídla

Relax

Na naše tělo potřebuje po práci i odpočinek. Je vhodné vyvážit psychickou a fyzickou zátěž. Pokud máte velmi psychicky náročné povolání, je vhodné věnovat část dne příjemné fyzické aktivitě a opačně. Je velmi důležité tělu dodávat potřebnou relaxaci. Typ relaxace můžete zvolit, dle vašeho uvážení. Vhodné jsou masáže, solná jeskyně, whirlpool, či jiné wellnes aktivity. Pokud nemáte dostatek času, doporučujeme napustit si vanu s lžící koupelové soli. Sůl příjemně uvolní organismus a Vy si skvěle odpočinete.

 


https://www.mediderm.cz/fotky10510/fotos/_vyrp12_55960-3.jpg

Jaké zdroje jsme využili?

Pediatrie pro praxi 2006, Péče o pleť a léčba akné, doc. MUDr. Olga Vohradníková, CSc

www.syncare.cz, Čištění pleti s akné, Ivona Ráčková

http://www.bona-fide-skincare.com/best-treatment-for-adult-acne.html

http://www.bona-fide-skincare.com/best-treatment-for-adult-acne.html


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

YWM2OTY4MW