ZBOŽÍ V AKCI


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Kyselina hyaluronová

 

Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující  látka, která se v organizmu nachází většinou jako sodná nebo jiná sůl, prosazuje se spíše tedy označení hyaluronan či hyaluronát. Z chemického hlediska se jedná o polysacharid s atomem dusíku v postranním řetězci a patří do velké skupiny glykosaminoglykanů. Kyselina hyaluronová tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. V lidském těle ji najdeme např v kloubní tekutině nebo v kůži v její druhé vazivové vrstvě - škáře. Věkem této substance ubývá, naše plěť tedy ztrácí pružnost a elasticitu, což vzniku vrásek a dalším projevům stárnutí pokožky.

 

 

Již v 60. letech 20. století se tato látka využívala k místní léčbě popálenin a chronických ran , posléze našla uplatnění při operacích oka a u onemocnění kloubů. Nyní se navíc velmi často využívá v korektivní dermatologii ( vyrovnání vrásek) a plastické chirurgii. Molekuly kyseliny hyaluronové jsou příliš velké na to, aby pronikly do kůže hlouběji. Molekuly na sebe však na sebe dokážou navázat obrovské množství vody - ( tisícinásobek) - poutá až tisíckrát více hmotnosti vody, než sama váží. Voda se pak v pokožce postupně uvolňuje a vstřebává- dokáže ji tedy účinně hydratovat. Reguluje i mechanizmus hojení a dokáže napravovat strukturu kůže poškozené zánětem - například po opalování.

Ještě počátkem 90. let minulého století bylo možné spočítat přípravky s kyselinou hyaluronovou na prstech jedné ruky. I když její pozitivní vlastnosti byly dostatečně známy, obliba se radikálně zvýšila v okamžiku, kdy se přestala vyrábět ze živočišných tkání ( dřříve byla získávána velmi nešetrnou cestou z kohoutích hřebínků, očí tuňáků apod.). . Dnes je prakticky výlučně získávána biofermentací. To vedlo k výraznému vzestupu zájmu o kyselinu hyaluronovou v kosmetice. I když má v názvu ,,kyselina”, jedná se v čisté pododobě o bílou pevnou látku, která je zpravidla dodávána v podobě bílého prášku. Relativně dobře se rozpouští ve vodě a vytváří hustý gel již při koncentraci 2%. Proto, když někdo tvrdí, že kosmetický přípravek je čistá kyselina hyaluronová, a přitom je tekutý nebo gelový, nemůže mluvit pravdu.

Sodná sůl kyseliny hyaluronové (INCI: Sodium Hyaluronate)

 

Přípravky s kyselinou hyaluronovou:

 SynCare Denní krém 100% kyselina hyaluronová,

SynCare Noční krém 100 % kyselina hyaluronová

SynCare Multivolume 100% kyselina hyaluronová sérum

Forlife Hyaluronic acid sérum a krém

 

 

 

 

 

 

Zdroj : Zpravodaj SynCare únor 2015


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

OWJiO