ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Biomimetické peptidy

Biomimetika je vědní obor, který se zabývá napodobováním přírodních materiálů a struktur. Tato věda zkoumá principy živé přírody, a tyto poznatky využívá při řešení technických problémů.

Peptid (z řec. πεπτος, „stravitelný“) je chemická sloučenina organického původu, která vzniká spojením několika aminokyselin. Peptidy dělíme podle množství aminokyselin na tři podkategorie : polypeptidy, oligopeptidy a  bílkoviny.

Peptidy hrají velmi důležitou roli ve zdraví naší pokožky. Jsou to nejen významné stavební kameny ( např. kolagen, elastin a keratin ), ale také látky regulující biochemické procesy v kůži ( stimulují např. syntézu bílkovin). Oligopeptidy a polypeptidy mají proto velmi silný účinek proti stárnutí (anti-aging efekt). Najdeme je v mnoha kosmetických produktech, nacházejí uplatnění ale také v oblasti léčby kožních onemocnění.

Z přírodních peptidů najdeme v kosmetických produktech dostupných na trhu peptidy získávané z rýže, keratinu a sóji. Získávání těchto látek ve vyšších koncentracích je ale velmi nákladné, navíc jsou nestabilní, což omezuje možnost širšího využití. Nyní tedy ke slovu přicházejí peptidy syntetické - biomimetické peptidy.

Biomimetické peptidy jsou vědecky vyvinuté ingredience, které jsou inspirovány přírodou a dokonale napodobují látky , které se přirozeně nachází v pokožce. Nejnovější technologie umožňují dosažení jejich vysoké účinnosti při zachování absolutní bezpečnosti, vynikající snášenlivosti a kompatibility. Velkou výhodou jsou malé rozměry částic, které peptidům bezproblémově umožní proniknout přes kožní bariéru na místo, kde se může uplatnit jejich efekt.

Účinky :
  • zvýšení regenerační schopnosti kůže - anti - aging efekt ( zvýšení tonu pokožky, snížení hloubky vrásek)
  • odbourávají látky, které pokožku poškozují
  • stimulují buněčnou syntézu kolagenu - zpevnění pleti
  • odstraňování ceculitidy
  • odstranění pigmentových skvrn
  • regenerace vlasů a nehtů

Výrobci: předním světovým výrobcem biomimetických peptidů je jihokorejská firma Carregen.

Společnost byla založena v roce 2001, má hlavním sídlo v Soulu. Se svým týmem vysoce specializovaných vědců je světovou jedničkou ve výzkumu biomimetických peptidů a růstových faktorů. Tyto účinné látky má patentované u asociace PCPC ( rada produktů osobné péče) v USA produkuje je do 130 zemí světa .

Příklad biomimetických peptidů:

Látky sloužící k redukci vrásek a revitalizace a zpevnění pokožky:

Acetyl Decapeptide-3 (Rejuline)
Oligopeptide-20 (CG-IDP5)
Oligopeptide-24 (CG-EDP3)

Výrobky firmy Carregen - např. řada přípravků s výrazným anti- aging efektem : DERMAHEAL COSMECEUTICAL

řada proti akné DE AKNI

řada pro bělení pigmentových skvrn DERMAHEAL BRIGHTENING

řada proti vypadávání vlasů RENOKIN


Výrobky firmy Larrens- např. regenerační řada  INTENSIV

Výrobky firmy Zepter - řada proti stárnutí pokožky Swisso Logical

Výrobky firmy Dermedics - Calm cream


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

MGE4YmM1M