ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 1 090,00 Kč (43,12 EUR)
naše cena 590,00 Kč (23,34 EUR)
naše cena 605,00 Kč (23,93 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Bílkoviny

Dámy a pánové, v dalším článku o kosmetických surovinách vám přinášíme několik informací o bílkovinách.

Bílkoviny jsou makromolekulární látky vznikající spojením aminokyselin. Do 100 aminokyselin mluvíme o peptidech, od 100 aminokyselin o bílkovinách. Tvorba bílkovin byla jednou z podmínek rozvoje života na Zemi. Mají funkce stavební - kosti, klouby, šlachy, metabolické – enzymy, transportní a osmotické – např. albumin, imunitní – imunoglobuliny, cytokiny aj. Přestože patří mezi základní stavební prvky živých organizmů, jejich využití je v kosmetice, v porovnání s jinými látkami, omezené. Bílkoviny mohou být součástí některých komplexních aktivních látek, spíše se však využívají jejich modifikované části – viz Argireline jako acetylovaný peptid proti vráskám.

Nejčastěji využívanou bílkovinou v kosmetice je kolagen – jeho původ může být ve vepřovém nebo hovězím. Ceněný je mořský kolagen. Tento typ kolagenu využívá SynCare s výjimkou lyofilizované masky, která je z telecího kolagenu. Kolagen výborně hydratuje a zjemňuje kůži. Slouží také jako bariéra na povrchu kůže, která usměrňuje tok aktivních látek do kůže.

Specifickou roli hrají v kosmetice rostlinné bílkoviny. Z hlediska výživy jsou pokládány za méně cenné v porovnání se živočišnými, avšak jejich možnosti využití jsou relativně široké. V Toniku zmatňujícím (152) je obsažen bílkovinný koncentrát z lískového ořechu, který působí proti nadměrné mastnotě pokožky. V složení jej najdete pod názvem INCI Hydrolyzed Hazelnut Protein.

INCI živočišných bílkovin v kosmetice - příklady: Collagen, Elastin, Keratin a další

Bílkoviny naleznete například v této kosmetice:

SynCare Sérum intenzivní hydratační kolagenové

100% kolagen intenzivně hydratuje suchou pleť, dodává jí vitalitu a svěžest. Sérum je vysoce účinné v kombinaci s Hydratační maskou.

  • se 100% mořským kolagenem
  • hydratuje, dodává svěžest a vitalitu

SynCare 100% Pure Collagen maska kolagenový plát

Maska představuje čistý kolagen – tak zvaný kolagenový papír, který má mimořádné hydratační a omlazující účinky na pleť. Kolagen farmaceutické kvality vytváří po zvlhčení na pokožce zvláčňující film, který blahodárně působí na projasnění pokožky a obnovuje její optimální napnutí. Pokud pod masku aplikujete pleťová séra SynCare, několikanásobně zvýšíte jejich účinek. Masku je vhodné zvlhčovat například Hydrogenia biominerální vodou ve spreji.

COLLAGEN ACTIVE KRÉM

Jemný krém pro DEN I NOC s ochranným, revitalizačním a hydratačním charakterem. Navozuje efekt sametové pleti. Stimulace procesů syntézy kolagenových vláken urychluje proces vyhlazování vrásek, čímž dochází k revitalizaci kůže. Kůže je zdravější, vyhlazená a elastičtější.

SynCare Arctic cool

Arctic cool chladivá maska je určena pro účinné zchlazení pleti, popřípadě kůže krku a dekoltu. Hlavní účinnou látku tvoří fytogingeroly zázvorového extraktu. Maska začíná působit postupně, plný efekt se rozvine do 15 minut a vydrží až 60 minut. Výsledkem aplikace je: osvěžení pleti, obnova tonusu, rejuvenace, zklidnění pokožky, mírné znecitlivění, při pravidelné aplikaci novotvorba kolagenu.

 

A spoustě dalších výrobků na stránkách mediderm.cz

 

Zdroj: Kosmetický zpravodaj Syncare 01/2014


 


 NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

ZTBiZWE