ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 3 800,00 Kč (150,32 EUR)
naše cena 750,00 Kč (29,67 EUR)
naše cena 975,00 Kč (38,57 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Aktivní uhlí

Aktivní uhlí ( INCI, Charcoal Powder)  je látka již velmi dlouho používaná v lékařství ( dříve známá především jako živočišné uhlí, neboť byla vyráběna zpracováním kostí zvířat). V současné době je však dávána přednost uhlí rostlinnému. Co to znamená ? Klasické kamenné uhlí je vždy rostlinného původu - vzniká  geologickým procesem v průběhu milionů let. Nyní ale chceme mluvit i jiné látce - aktivní uhlí vzniká tzv. karbonifikací dřeva, má pak zcela jiné vlastnosti

.

V současné době je aktivní uhlí vyráběno z měkkého dřeva (nejčastěji lípa), bambusu nebo ze skořápek kokosových ořechů. Výroba je tedy ekologická, šetrná k životnímu prostředí. Pečlivě vybrané suroviny se zpracovávají při vysokých teplotách 200 – 300 °C, čímž jsou odstraněny těkavé složky a  vlhkost. To je počáteční krok takzvané karbonizace. Následně se směs znovu zahřívá až na teploty 900 – 1 000 °C za přísně kontrolovaného přídavku vodní páry - probíhá aktivace.

.

Výsledným produktem výroby je  aktivní uhlí. Pokud bychom si prohlédli toto látku velmi zblízka, vypadá jako houba. Obahuje totiž obrovské množství různě velkých pórů až do molekulárních rozměrů. Protože je to látka velmi porezní , má také velký vnitřní povrch . Je dokonce udáváno, že kávová lžička aktivního uhlí představuje povrch s plochou rovnající se fotbalovému hřišti. A to je příčina toho, že aktivní uhlí umí úžasně adsorbovat obrovské množstvé látek - nečistoty, toxiny, kožní maz.  Jak toho v současné době využíváme :

.

Lékařství

Aktivní uhlí určitě známe jako prostředek napomáhající léčbě průjmů. Je ale používáno např i k terapii intoxikací ( otrav).

.

Průmysl

I tady našlo aktivní uhlí široké použití - při  výrobě pitné vody, nealkoholického piva, odbarvování kapalin...

.

Kosmetika

Aktivní uhlí  je zde používáno především k čištění mastné pleti - velmi dobře odstraňuje maz a ostatní nečistoty , na které působí jako magnet. Hloubkově čistí pory a desinfikuje je. Je tedy ideální k ošetření pleti s akne.

A co dále? Tato látka je používána úspěšně i k velmi šetrnému přírodnímu bělení zubů. Aktivní uhlí absorbuje (navazuje) látky způsobující zabarvení zubů, šetrně je odstraňuje  a zuby přitom neobrušuje

.

Kde ho najdeme :

1) Black is my soul - přírodní ručně vyrobené mýdlo od české firmy Almara Soap obsahující navíc rozmarýn

2) Čierne zlato -přírodní mýdlo n od slovenské firmy MUSK, navíc s tee tree olejem a včelím voskem

3) Černá slupovací maska od české firmy Syncare obsahující navíc výtažky ze zeleného čaje

4) Zubná pasta Black is white nebo White is Black od firmy Curaprox

.

.

https://www.mediderm.cz/fotky10510/60.2.jpg


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

MDcyZjhkNm