ZBOŽÍ V AKCI


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Úvod »Oči a okolí»Proti tmavým kruhům

Oči a okolí / Proti tmavým kruhům

Tmavé kruhy pod očima

Dalším velkým kosmetickým problémem , který trápí mnoho žen jsou tmavé kruhy a otoky pod očima. Ve velmi tenké pokožce očního okolí snadno prosvítají drobné kožní cévy. Navíc metabolické děje ve škáře mohou způsobovat změnu barvy pokožky. Příčinou není nedostatek spánku, jak se mnoho lidí domnívá, ale prosakování hemoglobinu z cév kolem očí. Jakmile začně hemoglobin prosakovat, začne se hromadit v dermis a epidermis a dojde ke ztrátě pigmentů.Hemoglobin se rozkládá zejména na bilirubin měnící barvu kůže v okolí očí na tony fialovomodré, zelené a žluté. Tato barviva jsou pak viditelná pouhým okem. Popsaný děj se stupňuje věkem a je výrazně ovlivňován vrozenými faktory.Přispívají k němu i různá onemocnění - zvýšená hladina cholesterolu, poruchy srážlivosti krve nebo jaterní poruchy.

Otoky ("vaky") pod očima

Opalování, nevhodná kosmetika, vrozená dispozice, to vše jsou faktory přispívající k nadměrnému ztenčení pokožky okolí očí a ztrátě její elasticity. Dochází i ke ztrátě pružnosti cév a snížení jejich propustnosti a poruše jejich filtrační schopnosti. Zvyšuje se množství tekutiny v oblasti okolí očí. Pokud lymfatické cévy nedokáží tento objem zpracovat a omezit, vzniká otok -podoční vaky. Tento jev může ale nemusí být spojen se změnou barvy pokožky.

 

Příčiny: Okolí očí náleží k nejcitlivějším partiím pokožky. Tato oblast je místem styku kůže s sliznice oka. Proto jakákoliv aplikace kosmetického prostředku nebo postupu musí být činěna s vědomím výše uvedených skutečností. Často se zaměňují tmavé kruhy okolo očí za váčky okolo očí. I když se nezřídka vzájemně kombinují, mohou existovat i samostatně. Pokožka očního okolí je tenčí v porovnání s jinými místy obličeje. Drobné kožní cévy v pokožce snadno prosvítají a metabolické děje ve škáře (projevují se i změnou barvy) způsobují změnu barvy pokožky zejména pod očima. Zvláště ztenčení pokožky přispívá ke zvýšené citlivosti pleti v okolí očí. Dráždivé látky zde snadněji a rychleji pronikají. Popsaný stav se může stupňovat s věkem, ale je dán také vrozenými faktory. Nelze jej označit za vysloveně patologický. Na druhé straně existují stavy, při kterých se tvoří tmavé kruhy okolo očí v důsledku určité nerovnováhy. V důsledku poruch srážlivosti krve, dlouhodobě zvýšené hladiny cholesterolu nebo poruchy funkce jater se mohou objevit barevné změny v kůži. Pokud se tato onemocnění kombinují s poruchou funkčnosti drobných lymfatických kapilár, vzniká kombinace tmavých kruhů pod očima a otoku okolo očí. Za určitých podmínek může vést ke vzniku těchto poruch i stav trvalého podráždění okolo očí, které často souvisí s periorbitální dermatitidou.

Typické projevy: Postupně se na kůži kolem očí objevují změny barvy. Jsou patrné tóny žluté, hnědé a fialové. Je nezbytné odlišit změnu barvy dané průsvitností cév a poruchy způsobené rozkladnými produkty krevního barviva hemoglobinu nebo cholesterolu. Mohou být přítomné i otoky okolo očí, které se nejlépe diagnostikují pohmatem. Vznikne-li po tlaku konečkem prstů na kůže okolo očí důlek, který jen pomalu mizí, pak jsou přítomné i otoky.

Typický věk: nad 35.rok

Převažující pohlaví: mírně převažují ženy

Rizikové faktory: vrozený sklon k praskání drobných cév, poruchy srážlivosti krve, poruchy metabolizmu cholesterolu, poruchy funkce štítné žlázy, kůže poškozená po nadměrném opalování, strava s vysokým podílem tuků.

Kosmetická péče: V rámci kosmetické péči existují přípravky, které redukuji barevné změny v kůži okolo očí. Přípravky SynCare Oftaxyl obsahují složky chrisin a hyroxysikcinimid, které působí přímo proti tmavým kruhům. Vhodná je i velmi šetrná, jemné masáž kolem očí, která by měla být pravidelná ob den. Doporučujeme přípravek SynCare Massage Micro Magic Eyes pro mikromasáž očního okolí. U prostých otoků kolem očí je vhodná zvýšená poloha hlavy při odpočinku nebo při spánu a případně i studený obklad na partie okolo očí.

 

Zdroj: www. syncare.cz

Řadit podle 
Výrobce  

 

naše cena 689,00 Kč (27,25 EUR) 

naše cena 359,00 Kč (14,20 EUR)


YmY1MTlj