ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 685,00 Kč (27,69 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Tonika a pleťové vody v kosmetice

V nabídce všech kosmetických značek jsou tonika a pleťové vody naprostou samozřejmostí. Nemají žádné výjimečné postavení a doplňují vlastní kosmetiku. Přesto tvoří přibližně 7% všech kosmetických přípravků, doplňují péči a nikdo si bez nich kosmetické ošetření nedokáže představit.

Chemická charakteristika

Tonika a pleťové vody jsou vždy tvořeny vodou jako základní složkou. Ta bývá většinou demineralizovaná, tj. zbavená solí (např. Tonika SynCare). V některých případech je voda záměrně obohacena o důležité minerály, jakými jsou například vápník nebo draslík (viz Hydrogenia biominerální voda ve spreji, 175). To, že hlavní složku tvoří voda, je předurčuje ke kombinovanému použití, tj. výjimečně se používají samostatně, a současně omezuje typ látek, které v nich mohou být obsaženy, na ty, jež jsou rozpustné ve vodě. To zdaleka nejsou pouze minerály, ale prakticky všechny cukry, aminokyseliny a alkoholy včetně etanolu nebo glycerinu. Právě díky možnosti přidat do tonik vyšší procento etanolu nebo jiných alkoholů, může být snížena koncentrace klasických konzervačních látek.

Rozdíly mezi tonikem a pleťovou vodou

Jasná dělící čára neexistuje a mnohdy oba pojmy znamenají totéž. Z technologického hlediska však kosmetická chemie tonika a pleťové vody dělí do dvou kategorií. První představují klasické pleťové vody. To jsou pleťové vody v běžném smyslu tohoto slova. Do druhé skupiny patří pleťové vody se sníženým objemem etanolu nebo bez etanolu a ty dnes spíše označujeme jako pleťová tonika. Stručně lze říci, že klasické pleťové vody mohou obsahovat etanol až v desítkách objemových procent, zatímco pleťová tonika jsou buď zcela bez etanolu nebo nejvýše do 8%. Toto rozdělení dodržuje například SynCare, jež nabízí všechny pleťové vody v kategorii tonik do 8% etanolu, ale také Vichy nebo Lancome.

Kosmetické vlastnosti tonik a pleťových vod

Zákazníci hledají v kosmetických přípravcích hlavně účinné látky. Ty obsahují i tonika. Pravdou však je, že z tonik a pleťových vod proniká do kůže mnohem méně účinných látek než kupříkladu z krémů. Jejich účinek tkví v jiných vlastnostech.

Chladivý účinek – díky obsahu vody a často i alkoholu se rychle odpařují z povrchu kůže. Proto chladí, osvěžují, potlačují svědění, případně i začervenání nebo vnímání bolesti.

Hydratační účinek – díky mimořádně vysokému obsahu vody prakticky ihned hydratují svrchní vrstvu kůže. Na druhé straně jim chybí látky, který by vlhkost v pleti udržely. Proto je hydratační účinek jen krátkodobý. Pokud jej chceme zachovat, je nezbytné tonikum překrýt maskou nebo krémem.

Čisticí účinek – voda, často v kombinaci s alkoholy, odstraňuje zbytky make-upů nebo čisticích mlék a tím celkově pokožku dočišťuje.

SynCare Pleťová tonika

Tonikum hydratační – obsahuje chlorofyl, je určené pro suchou pleť. Je bez etanolu.

Tonikum zmatňující - obsahuje extrakt z lískového oříšku, je určené pro mastnou a smíšenou pleť. Obsahuje 1,5% etanolu.

Tonikum anti-akné – obsahuje extrakt šalvěje, je vhodné pro ošetření pleti se sklony k akné. Obsahuje 7% etanolu.

Výživné a zklidňující tonikum – obsahuje rostlinné kmenové buňky, je vhodné pro zralou a citlivou pleť. Je bez etanolu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Syncare kosmetický zpravodaj 09/13


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

M2NjN2I