ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 569,00 Kč (23,93 EUR)
naše cena 2 990,00 Kč (125,74 EUR)
naše cena 595,00 Kč (25,02 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Kyselina hyaluronová jako klíčová molekula v boji proti stárnutí pleti

Kyselina hyaluronová patří mezi přirozeně se vyskytující látky v lidském těle. Proto byl její účinek dlouhodobě zkoumán a v dnešní době se hojně využívá v kosmetickém průmyslu.

Je kyselina hyaluronová skutečnou kyselinou?

Kyselina hyaluronová ve skutečnosti není kyselinou, jedná se o specifický typ sacharidu, který vykazuje slabě kyselou reakci.

Kde se v těle kyselina hyaluronová nachází?

Tuto látku najdeme hojně v pojivové či nervové tkáni. Vyskytuje se ale také v kůži. To ji předurčuje jako ideální látku pro kosmetický průmysl. Tělo ji umí odbourávat a nepůsobí jedovatě a nemá vedlejší účinky.

Jak kyselina hyaluronová působí?

Jedná se o komplexní sacharid, který na sebe poutá další látky včetně vody. Spolu s kolagenem je základní látkou zodpovědnou za plnost a elasticitu kůže. Při jejím nedostatku se rychle projevují znaky stárnutí.

Jak se bránit ztrátě kyseliny hyaluronové?

Pro uchování vysokého obsahu kyseliny hyaluronov v pleti je třeba efektivní ochrana před slunečním zářením, zábrana nadměrné ztráty vody a omezení pobytu v chlorované vodě.

Pro koho jsou přípravky s kyselinou hyaluronovou vhodné?

Nelze jednoznačně říci, že přípravky s kyselinou hyaluronovou jsou vhodné pouze pro stárnoucí pleť. Nicméně, okolo 35. až 40. roku by mělo být používání kosmetických přípravků s jejím obsahem na denním pořádku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: kosmeticky zpravodaj SynCare 10/2015


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

YzJlOWU3