ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 1 215,00 Kč (48,16 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »

Zralá pleť

Jaké jsou základní vlastnosti zralé pleti?

Drobná vráska, poklesnutí pleti nebo hyperpigmentace ještě nemusí být znakem stárnutí, ale jen projevem určité lokalizované poruchy. Například se kůže může hyperpigmentovat a vysušit při opalování.

Stárnutí je biologických proces z biologického pohledu začínající již v našem početí. Projevuje se i změnami v kůži.

Důležitou roli ve stárnutí hrají hormony. U žen je tento proces zvýrazněn nástupem a průběhem menopauzy. U mužů probíhá hormonální přestavba méně intenzivně, ale se stejným výsledkem.

Kolem 55. až 65. roku se naše mazové žlázy utlumují. Snižuje se schopnost obnovy a ochrany. Pokožka se také méně olupuje. Dochází k útlumu tvorby kolagenových vláken a ubývá kyselina hyaluronová nebo dermatan sulfát. To vše způsobí pokles elasticity kůže. A to v místech kolem očí, na čele, později na krku a dekoltu. 

.

Jak se stárnutí projevuje?

Nastává pokles napnutí pleti, napjatá kůže se neochotně vrací do původního tvaru. Rozvíjí se mimické vrásky kolem očí a mezi obočím, ale také na čele a kolem úst. Jsou přítomné známky ochabnutí pleti na krku a dekoltu, zvyšuje se počet hyperpigmentací, mění se barva vlasů. Typický věk, kdy zjišťujeme související projevy stárnutí pleti je 35. až 40. rok. Naopak u osob, které se šetří před sluncem a pečují z hlediska hydratace a ochrany o svoji pokožku, lze posunout projevy stárnutí k věku nad 45 let.

.

Jaké kosmetické přípravky zvolit?

Podívejte se na náš výběr!

Nejdůležitější a zatím i nejúčinnější zbraní je prevence stárnutí. Sluneční paprsky rozkládají naše kožní buňky a jejich obnova není nekonečná. Proto tomu předcházíme kosmetikou s UV filtry.

Odlíčení Čisticím gelem BIO nebo Čisticí emulzí.

Hydratace Hydratačním tonikem

Vyživující masky Macadamia Age maska a Oxygenia O2 maska

Rychlý efekt při vypnutí pleti přinášejí séra.

Denní ochranné a noční výživné krémy Renovia (Renovia noční krém, Renovia denní krém).

Proti viditelným mimickým vráskám se v poslední době používají přípravky s obsahem látek podobných butulinotoxinu, ale bez jeho nežádoucích účinků. Moderní je především látka Argireline, která působí přímo na uvolnění mimických svalů zapříčiňující vrásky obličeje a krku. Tyto přípravky doporučujeme my!

Profesionální salonní nebo lékařská péče proti vráskám a stárnutí může být ještě širší a sestává například z dermarollerové mezotearapie nebo z peelingu ovocnými kyselinami.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Njg1M