ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 585,00 Kč (23,19 EUR)
naše cena 1 780,00 Kč (70,55 EUR)
běžná cena 860,00 Kč (34,09 EUR)
naše cena 855,00 Kč (33,89 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 590,00 Kč (23,38 EUR)
naše cena 1 090,00 Kč (43,20 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Sůl z Mrtvého moře

Vážení čtenáři,

v dnešním díle seriálu o kosmetických surovinách se budeme věnovat soli z Mrtvého moře.

Mrtvé moře je geografický název pro velké solné jezero, které leží na hranici Izraele a Jordánska. Mrtvé moře je nejhlubší jezero s takto slanou vodou. Průměrná mořská slanost je do 20%, Mrtvé moře dosahuje salinity až 35%. Sůl v něm rozpuštěná má zcela jiné složení, než klasická mořská sůl. Kromě chloridů jsou zastoupeny zejména bromidy, vápník, sodík, draslík a hořčík. Uvedené unikátní složení propůj- čuje soli z Mrtvého moře důležité kosmetické i léčebné účinky. Častou lékařskou indikací je léčba lupénky nebo atopického ekzému. Specifickou terapii reprezentuje léčba degenerativních onemocnění pohybového aparátu. Vedle soli se používá i bahno, které představuje alternativní surovinu z Mrtvého moře. V kosmetice se využívá jak sůl, tak bahno. Především díky obsahu hořčíku, vápníku a draslíku mají sůl i bahno výborné dlouhodobé hydratační a změkčující účinky. Sůl nachází uplatnění především v krémech, šamponech a koupelové kosmetice, bahno v pleťových maskách a zábalech.

INCI: Maris Sal - označení je společné pro veškerou sůl z moří, včetně Mrtvého moře.

Mrtvé moře

Tyto suroviny můžete nalézt třeba v těchto produktech:

ForLife & Madaga Bahenní maska

Působení bahenní masky: Pod vrstvou bahenní masky se na pleti vytváří zvláštní fyziologické poměry, mění se přirozený atmosférický tlak, čímž dochází ke stimulaci krevního oběhu a přísunu kyslíku k buňkám. To vše způsobuje zintenzívnění metabolických procesů. Bahenní maska rozpouští zbytky líčidel, redukuje činnost mazových žláz, odstraňuje nečistoty z ucpaných pór?, působí exfoliační a dodává pleti důležité stopové prvky minerálů.

ForLife & Madaga Bahenní maska

SynCare BIOMINERAL výživný krém

Suchá a citlivá pleť trpí nedostatkem mazu i hydratace. BioMineral Výživný krém obsahuje přírodní za studena lisovaný pupalkový olej s výživným účinkem a hydratační minerály Mrtvého moře doplněné látkou Lactil®, který propůjčují suché pleti potřebnou vlhkost. Krém je doplněn UV filtrem faktoru 8 a lze jej použít rovněž pro denní ošetření.

SynCare BIOMINERAL výživný krém

SynCare Sérum mořské liftingové

Sérum je určeno pro luxusní péči o náročnou pleť. Ionty Mrtvého moře mají výrazný liftingový efekt.

SynCare Sérum mořské liftingové

SynCare BIOMINERAL hydratační krém

Mastná a smíšená pleť trpí nadbytkem mazu ale často i nedostatkem hydratace. BioMineral Hydratační krém obsahuje ionty solí Mrtvého moře, které v pleti dlouhodobě poutají vlhkost. Přírodní retinol pleť výrazně zjemňuje a působí proti nadměrné tvorbě mazu. Krém obsahuje UV filtr spf.8 a lze jej použít rovněž pro denní ošetření.

SynCare BIOMINERAL hydratační krém

Zdroj: kosmetický zpravodaj syncare 03/2014


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Y2M5N