ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 1 090,00 Kč (43,12 EUR)
naše cena 605,00 Kč (23,93 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Úvod »Trápí Vás»Kruhy pod očima

Trápí Vás / Kruhy pod očima

Jak vznikají? Nedostatek spánku?

Pokožka okolo očí je velmi tenká a snadno v ní prosvítají drobné kožní cévy. Také metabolické děje ve škáře mohou změnit barvy pokožky.

Příčinou není nedostatek spánku, jak se mnoho lidí domnívá, ale prosakování hemoglobinu z cév kolem očí. Hemoglobin se rozkládá zejména na bilirubin měnící barvu kůže v okolí očí na tóny fialovomodré, zelené a žluté. Vidět to jde pouhým okem.

Popsaný děj se stupňuje věkem a je výrazně ovlivňován vrozenými faktory. Přispívají k němu i různá onemocnění - zvýšená hladina cholesterolu, poruchy srážlivosti krve nebo jaterní poruchy.

.

Otoky ("vaky") pod očima

Pokožka se ztenčí (kvůli opalování, nevhodné kosmetice nebo vrozené dispozici) a ztratí elasticitu. Cévy jsou méně pružné a propustné, poruší se jejich filtrace. Zvyšuje se množství tekutiny v oblasti okolí očí. Pokud lymfatické cévy nedokáží tento objem zpracovat a omezit, vzniká otok - podoční vaky. Tento jev může ale nemusí být spojen se změnou barvy pokožky.

Nejlépe se otoky diagnostikují pohmatem. Vznikne-li po tlaku konečkem prstů na kůže okolo očí důlek, který jen pomalu mizí, pak jsou přítomné i otoky.

Typický věk: nad 35.rok

Převažující pohlaví: mírně převažují ženy

Rizikové faktory: vrozený sklon k praskání drobných cév, poruchy srážlivosti krve, poruchy metabolizmu cholesterolu, poruchy funkce štítné žlázy, kůže poškozená po nadměrném opalování, strava s vysokým podílem tuků

.

Jak otoky a kruhy okolo očí léčit?

Existují přípravky, které redukuji barevné změny v kůži okolo očí. Přípravky SynCare Oftaxyl obsahují složky chrisin a hyroxysikcinimid, které působí přímo proti tmavým kruhům. Vhodná je i velmi šetrná, jemné masáž kolem očí, která by měla být pravidelná ob den. U prostých otoků kolem očí je vhodná zvýšená poloha hlavy při odpočinku nebo při spánku a případně i studený obklad na partie okolo očí.

Řadit podle 
Výrobce  

 

naše cena 689,00 Kč (27,25 EUR) 

naše cena 359,00 Kč (14,20 EUR)


OTE3NDgzYm