ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 247,00 Kč (10,18 EUR)
cena před slevou 657,14 Kč (27,09 EUR)
naše cena 460,00 Kč (18,96 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 605,00 Kč (24,94 EUR)
běžná cena 569,00 Kč (23,45 EUR)
naše cena 445,00 Kč (18,34 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Úvod »Trápí Vás»Kruhy pod očima

Trápí Vás / Kruhy pod očima

Jak vznikají? Nedostatek spánku?

Pokožka okolo očí je velmi tenká a snadno v ní prosvítají drobné kožní cévy. Také metabolické děje ve škáře mohou změnit barvy pokožky.

Příčinou není nedostatek spánku, jak se mnoho lidí domnívá, ale prosakování hemoglobinu z cév kolem očí. Hemoglobin se rozkládá zejména na bilirubin měnící barvu kůže v okolí očí na tóny fialovomodré, zelené a žluté. Vidět to jde pouhým okem.

Popsaný děj se stupňuje věkem a je výrazně ovlivňován vrozenými faktory. Přispívají k němu i různá onemocnění - zvýšená hladina cholesterolu, poruchy srážlivosti krve nebo jaterní poruchy.

.

Otoky ("vaky") pod očima

Pokožka se ztenčí (kvůli opalování, nevhodné kosmetice nebo vrozené dispozici) a ztratí elasticitu. Cévy jsou méně pružné a propustné, poruší se jejich filtrace. Zvyšuje se množství tekutiny v oblasti okolí očí. Pokud lymfatické cévy nedokáží tento objem zpracovat a omezit, vzniká otok - podoční vaky. Tento jev může ale nemusí být spojen se změnou barvy pokožky.

Nejlépe se otoky diagnostikují pohmatem. Vznikne-li po tlaku konečkem prstů na kůže okolo očí důlek, který jen pomalu mizí, pak jsou přítomné i otoky.

Typický věk: nad 35.rok

Převažující pohlaví: mírně převažují ženy

Rizikové faktory: vrozený sklon k praskání drobných cév, poruchy srážlivosti krve, poruchy metabolizmu cholesterolu, poruchy funkce štítné žlázy, kůže poškozená po nadměrném opalování, strava s vysokým podílem tuků

.

Jak otoky a kruhy okolo očí léčit?

Existují přípravky, které redukuji barevné změny v kůži okolo očí. Přípravky SynCare Oftaxyl obsahují složky chrisin a hyroxysikcinimid, které působí přímo proti tmavým kruhům. Vhodná je i velmi šetrná, jemné masáž kolem očí, která by měla být pravidelná ob den. U prostých otoků kolem očí je vhodná zvýšená poloha hlavy při odpočinku nebo při spánku a případně i studený obklad na partie okolo očí.

Řadit podle 
Výrobce  

 

naše cena 689,00 Kč (28,40 EUR) 

naše cena 359,00 Kč (14,80 EUR)cena před slevou 358,00 Kč

naše cena 179,00 Kč (7,38 EUR)

akce
sleva 50 %

ZjRjZDJh