• Poštovné - doporučená zásilka České pošty při objednávce nad 1500,- Kč ZDARMA !
  • K nákupu nad 3000,-  dárek !

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 659,00 Kč (26,62 EUR)
naše cena 345,00 Kč (13,94 EUR)

KONTAKTY

Mediderm
Nádražní 386
Tlumačov 76362
napište nám
MUDr.Petra Gelnarová
IČ 87445719 DIČ CZ6959184122

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


»
Kyselina hyaluronová

 

Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující  látka, která se v organizmu nachází většinou jako sodná nebo jiná sůl, prosazuje se spíše tedy označení hyaluronan či hyaluronát. Z chemického hlediska se jedná o polysacharid s atomem dusíku v postranním řetězci a patří do velké skupiny glykosaminoglykanů. Kyselina hyaluronová tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. V lidském těle ji najdeme např v kloubní tekutině nebo v kůži v její druhé vazivové vrstvě - škáře. Věkem této substance ubývá, naše plěť tedy ztrácí pružnost a elasticitu, což vzniku vrásek a dalším projevům stárnutí pokožky.

 

 

Již v 60. letech 20. století se tato látka využívala k místní léčbě popálenin a chronických ran , posléze našla uplatnění při operacích oka a u onemocnění kloubů. Nyní se navíc velmi často využívá v korektivní dermatologii ( vyrovnání vrásek) a plastické chirurgii. Molekuly kyseliny hyaluronové jsou příliš velké na to, aby pronikly do kůže hlouběji. Molekuly na sebe však na sebe dokážou navázat obrovské množství vody - ( tisícinásobek) - poutá až tisíckrát více hmotnosti vody, než sama váží. Voda se pak v pokožce postupně uvolňuje a vstřebává- dokáže ji tedy účinně hydratovat. Reguluje i mechanizmus hojení a dokáže napravovat strukturu kůže poškozené zánětem - například po opalování.

Ještě počátkem 90. let minulého století bylo možné spočítat přípravky s kyselinou hyaluronovou na prstech jedné ruky. I když její pozitivní vlastnosti byly dostatečně známy, obliba se radikálně zvýšila v okamžiku, kdy se přestala vyrábět ze živočišných tkání ( dřříve byla získávána velmi nešetrnou cestou z kohoutích hřebínků, očí tuňáků apod.). . Dnes je prakticky výlučně získávána biofermentací. To vedlo k výraznému vzestupu zájmu o kyselinu hyaluronovou v kosmetice. I když má v názvu ,,kyselina”, jedná se v čisté pododobě o bílou pevnou látku, která je zpravidla dodávána v podobě bílého prášku. Relativně dobře se rozpouští ve vodě a vytváří hustý gel již při koncentraci 2%. Proto, když někdo tvrdí, že kosmetický přípravek je čistá kyselina hyaluronová, a přitom je tekutý nebo gelový, nemůže mluvit pravdu.

Sodná sůl kyseliny hyaluronové (INCI: Sodium Hyaluronate)

 

Přípravky s kyselinou hyaluronovou:

 SynCare Denní krém 100% kyselina hyaluronová,

SynCare Noční krém 100 % kyselina hyaluronová

SynCare Multivolume 100% kyselina hyaluronová sérum

Forlife Hyaluronic acid sérum a krém

 

 

 

 

 

 

Zdroj : Zpravodaj SynCare únor 2015