• Poštovné - doporučená zásilka České pošty při objednávce nad 1500,- Kč ZDARMA !
  • K nákupu nad 3000,-  dárek !

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 565,00 Kč (23,08 EUR)
naše cena 452,00 Kč (18,46 EUR)

KONTAKTY

Mediderm
Nádražní 386
Tlumačov 76362
napište nám
MUDr.Petra Gelnarová
IČ 87445719 DIČ CZ6959184122

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 998,00 Kč (40,77 EUR)
naše cena 469,00 Kč (19,16 EUR)
naše cena 589,00 Kč (24,06 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


»
Nejčastější chyby při čištění zubů

Dámy a pánové,

denně si čistíte zuby, ale stále to nemá ten vytoužený efekt? Čtěte dále náš článek a ujistěte se, že neděláte žádnou z následujících chyb při čištění zubů.

1) Příliš krátký čas čištění zubů

Máte dojem, že stačí přejet na jednu stranu a následně na druhou a bude hotovo? Takto se po určité době dopracujete k zubaři se spousty kazů. Minimální doporučená doba čištění zubů je 2 minuty, ale nejlépe je zuby čistit jeden po druhém do té doby, dokud nebudou dostatečně čisté i v mezizubních a skrytých prostorech.

2) Čištění zubů pouze na viditelných místech

Další chybou, kterou dělají především děti je čištění zubů pouze na viditelných místech a to tedy na předních plochách. Přitom právě jejich zuby jsou mnohdy ohrožovány velkou spoustou sladkostí, které děti spořádají. Zuby je třeba vyčistit úplně všude, tedy zepředu, zezadu a nesmíme zapomínat ani na mezizubní prostory.

3) Vynechání mezizubního kartáčku

U tohoto bodu navazujeme na předchozí odstavec. Mezizubní prostory nikdy nebudou dokonale čisté bez využití mezizubních kartáčků či dentální nitě. Používejte je tedy jako komplementární k vašemu zubnímu kartáčku.

4) Výběr nesprávné tvrdosti kartáčku

Spousta lidí se domnívá, že čím tvrdší kartáček, tím lépe zuby vyčistí. Není to ale pravda. Tvrdé zubní kartáčky v kombinaci s velkým tlakem na zuby mohou poškodit zubní sklovinu. Ideální je proto používat spíše měkčí kartáčky, které díky pružnosti štětin vyčistí i méně přístupná místa.

5) Vynechání vyčištění jazyka

I když si dokonale vyčistíte zuby, pořád vám v dutině ústní zůstává spousta bakterií, které přispívají ke tvorbě zubního kazu. Ty se nacházejí právě na jazyku. Proto neváhejte a vyčistětepři každodenní hygieně i jazyk.

6) Dlouhodobé používání jediného kartáčku

Pro kvalitní čištění zubů je potřeba pravidelně vyměňovat zubní kartáček. Životnost jednoho zubního kartáčku se může lišit dle značky, dle frekvence čištění zubů či podmínkách ukládání. Dbejte však na pravidelné vyměňování ihned, jakmile se štětiny poškodí. Takový kartáček pak už není schopen zuby dostatečně vyčistit. Samozřejmostí také je, vyměňovat kartáček po nemoci.

7) Nepravidelná péče o chrup

Největší chybou je nepravidelná péče o chrup. Minimální frekvence čištění zubů by měla být 2x denně. Pouze tak se dá docílit zdravého chrubu bez zubních kazů.

 

Dámy a pánové, pravidelná péče o chrup vám zajistí krásný úsměv a svěží dech, nepodceňujte proto starost o vaše zuby. I péče o zuby je uměním.

péče o zuby