• Poštovné - doporučená zásilka České pošty při objednávce nad 1500,- Kč ZDARMA !
  • K nákupu nad 3000,-  dárek !

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 239,00 Kč (9,76 EUR)
naše cena 1 480,00 Kč (60,46 EUR)
naše cena 529,00 Kč (21,61 EUR)

KONTAKTY

Mediderm
Nádražní 386
Tlumačov 76362
napište nám
MUDr.Petra Gelnarová
IČ 87445719 DIČ CZ6959184122

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 589,00 Kč (24,06 EUR)
naše cena 569,00 Kč (23,24 EUR)
naše cena 295,00 Kč (12,05 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


»
Retinol

Vitamín A (axeroftol) je v tucích rozpustný vitamín. Existuje ve dvou přirozených formách – vitamín A1 (retinol) a vitamín A2 (3-dehydroretin). Vitamín A je nutný pro tvorbu zrakového pigmentu rodopsinu, jeho nedostatek vede k šerosleposti. Vitamín A je také důležitý antioxidant. Rovněž je nezbytný pro vývoj epitelií, při jeho nedostatku buňky rohovatí . Největším zdrojem vitaminu A jsou potraviny živočišného původu ( vnitřnosti, mléko, rybí tuk), jeho provitaminy ( karotenoidy) jsou obsaženy v zelenině a ovoci (mrkev, špenát, paprika, rajčata, meruňky, broskve).

V dermatokosmetice nás zajímá především vitamin A1 - retinol.Tento vitamin je také přezdíván jako "zabiják vrásek". V kosmetice je používán od osmdesátých let minulého století. Je nezbytný pro správnou funkci a vývoj epiteliálních buněk v pokožce. Při jeho nedostatku buňky rohovatí, což vede k přesušení kůže ( k tzv. xerose). Retinol taky podporuje obnovu kožních buněk a tvorbu elastinu a kolagenu – látek, které mají vliv na elasticitu a pevnost pleti. Věkem  elastinová a kolagenová vlákna ztrácí svou pružnost. Pleť je pak povadlá, ztrácí svůj objem a tvoří se na ní vrásky. Právě retinol dokáže tato vlákna zpevnit.

Jaké jsou tedy hlavní účinky retinolu na pleť?

  • omezuje vznik vrásek
  • redukuje pigmentové skvrny
  • zpevňuje a tonizuje pleť
  • zvyšuje hydrataci pokožky
  • bojuje proti akne

 

Jak dostat retinol do pokožky ?

Tento vitamín má úžasnou vlastnost - při aplikaci na pleť proniká hluboko do pokožky. Má to však háček. Je to nestabilní látka rozpustná ve vodě, která podléhá oxidaci a reaguje také na světlo. Dalším problémem je, že ve vyšších účinnějších koncentracích může pokožku dráždit - způsobují její zarudnutí, svědení a olupování.

Co na to tedy výrobci kosmetických prostředků ? Jak to udělat, abychom si nekoupili předražený krém ve kterém účinek retinolu velmi rychle vyprchá ? Jednou z možností je speciální balení , které nedovolí přístup vzduchu a světla k vitaminu. Takto si poradila např. firma Monoderma, která retinol zabalila do malinkých gelatinových jednorázových kapsliček.

Někteří výrobci ( např české SynCare) začali používat stabilnější Retinyl palmitát – ester vitaminu A a kyseliny palmitové. Až pokud se krém vstřebá do pokožky, změní se na retinol a kyselinu retinovou. Další možností je použití aktivní látky Retinyl retinoate obsažená v patentovaném produktu firmy Medik8. Retinyl retinoate je něco pro vědu zcela nového. Jedná se o speciální molekulu vytvořenou spojením kyseliny retinové a retinolu, která je fotostabilní ( může být používána i přes den), funguje rychleji a má lepší výsledky než samotný retinol - je 8x silnější.

 

Výborně si s tímto problémem poradila Britská značka Medik8, která uvedla na trh séra s retinolem v různých koncentracích ( 3TR, 6TR,10TR) .Obsažený all-trans retinol je enkapsulovaný, což znamená, že je uzavřený v malých kapslích. Tyto kapsle zaručí nejen přenos vitamínu do pokožky, ale navíc dokážou uvolňovat jeho účinek postupně podle potřeby po dobu několika hodin. Další nespornou výhodou je dlouhá doba exspirace - Medik8 garantuje tak účinnost přípravku po dobu 12 měsíců od otevření. Víme, že Retinol po styku s vodou obsaženou v krémech rychle ztrácí svou účinnost. Proto nosičem v Retinolu 3, 6 i 10 TR není krém, ale jojobový olej. Jojobový olej dokáže účinky vitamínu A zachovat a navíc pokožku vyživuje, patří totiž k nejkvalitnějším olejům pro topické použití.

Dalším produktem této značky jsou výrobky s retinaldehydem což je účinný derivát vitamínu A, který může působit až 11x rychleji než běžné formy retinolu, k pleti nicméně zůstává stále stejně jemný. Snižuje výskyt bakterie P. acnes zodpovědné za pupínky a další projevy akné. Viditelně zlepšuje vzhled jemných linek a vrásek, texturu pleti a sjednocuje její barevný tón.

 

Výrobky se stabilním Retinil palmitátem :

SynCare Biomineral Hydratační krém s UV filtrem, Biomineral hydratační maska zjasňující,  Renovia noční výživný krém

https://www.mediderm.cz/fotky10510/fotos/_vyr_53a.jpg

 

Výrobky s all-trans retinolem:

Medik8 Retinol 3TR, Retinol  6 TR, Retinol 10TR, Retinol 10TR balzám, Retinol eyeTR

 

Retinol ve speciálním balení :

Monoderma A15

Celosvětově patentovaný Retinil Retinoate

Medik8 r-Retinoate® - superkrém aktivující mládí

https://www.mediderm.cz/fotky10510/fotos/_vyr_4201.jpg

 Retinaldehyd :

Medik8 Crystal Retinal 10, Crystal Retinal 6

https://www.mediderm.cz/fotky10510/fotos/_vyr_4761.png