ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 1 030,00 Kč (43,31 EUR)
naše cena 499,00 Kč (20,98 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Retinol

Vitamín A (axeroftol) je v tucích rozpustný vitamín. Existuje ve dvou přirozených formách – vitamín A1 (retinol) a vitamín A2 (3-dehydroretin). Vitamín A je nutný pro tvorbu zrakového pigmentu rodopsinu, jeho nedostatek vede k šerosleposti. Vitamín A je také důležitý antioxidant. Rovněž je nezbytný pro vývoj epitelií, při jeho nedostatku buňky rohovatí . Největším zdrojem vitaminu A jsou potraviny živočišného původu ( vnitřnosti, mléko, rybí tuk), jeho provitaminy ( karotenoidy) jsou obsaženy v zelenině a ovoci (mrkev, špenát, paprika, rajčata, meruňky, broskve).

V dermatokosmetice nás zajímá především vitamin A1 - retinol.Tento vitamin je také přezdíván jako "zabiják vrásek". V kosmetice je používán od osmdesátých let minulého století. Je nezbytný pro správnou funkci a vývoj epiteliálních buněk v pokožce. Při jeho nedostatku buňky rohovatí, což vede k přesušení kůže ( k tzv. xerose). Retinol taky podporuje obnovu kožních buněk a tvorbu elastinu a kolagenu – látek, které mají vliv na elasticitu a pevnost pleti. Věkem  elastinová a kolagenová vlákna ztrácí svou pružnost. Pleť je pak povadlá, ztrácí svůj objem a tvoří se na ní vrásky. Právě retinol dokáže tato vlákna zpevnit.

Jaké jsou tedy hlavní účinky retinolu na pleť?

  • omezuje vznik vrásek
  • redukuje pigmentové skvrny
  • zpevňuje a tonizuje pleť
  • zvyšuje hydrataci pokožky
  • bojuje proti akne

 

Jak dostat retinol do pokožky ?

Tento vitamín má úžasnou vlastnost - při aplikaci na pleť proniká hluboko do pokožky. Má to však háček. Je to nestabilní látka rozpustná ve vodě, která podléhá oxidaci a reaguje také na světlo. Dalším problémem je, že ve vyšších účinnějších koncentracích může pokožku dráždit - způsobují její zarudnutí, svědení a olupování.

Co na to tedy výrobci kosmetických prostředků ? Jak to udělat, abychom si nekoupili předražený krém ve kterém účinek retinolu velmi rychle vyprchá ? Jednou z možností je speciální balení , které nedovolí přístup vzduchu a světla k vitaminu. Takto si poradila např. firma Monoderma, která retinol zabalila do malinkých gelatinových jednorázových kapsliček.

Někteří výrobci ( např české SynCare) začali používat stabilnější Retinyl palmitát – ester vitaminu A a kyseliny palmitové. Až pokud se krém vstřebá do pokožky, změní se na retinol a kyselinu retinovou. Další možností je použití aktivní látky Retinyl retinoate obsažená v patentovaném produktu firmy Medik8. Retinyl retinoate je něco pro vědu zcela nového. Jedná se o speciální molekulu vytvořenou spojením kyseliny retinové a retinolu, která je fotostabilní ( může být používána i přes den), funguje rychleji a má lepší výsledky než samotný retinol - je 8x silnější.

 

Výborně si s tímto problémem poradila Britská značka Medik8, která uvedla na trh séra s retinolem v různých koncentracích ( 3TR, 6TR,10TR) .Obsažený all-trans retinol je enkapsulovaný, což znamená, že je uzavřený v malých kapslích. Tyto kapsle zaručí nejen přenos vitamínu do pokožky, ale navíc dokážou uvolňovat jeho účinek postupně podle potřeby po dobu několika hodin. Další nespornou výhodou je dlouhá doba exspirace - Medik8 garantuje tak účinnost přípravku po dobu 12 měsíců od otevření. Víme, že Retinol po styku s vodou obsaženou v krémech rychle ztrácí svou účinnost. Proto nosičem v Retinolu 3, 6 i 10 TR není krém, ale jojobový olej. Jojobový olej dokáže účinky vitamínu A zachovat a navíc pokožku vyživuje, patří totiž k nejkvalitnějším olejům pro topické použití.

Dalším produktem této značky jsou výrobky s retinaldehydem což je účinný derivát vitamínu A, který může působit až 11x rychleji než běžné formy retinolu, k pleti nicméně zůstává stále stejně jemný. Snižuje výskyt bakterie P. acnes zodpovědné za pupínky a další projevy akné. Viditelně zlepšuje vzhled jemných linek a vrásek, texturu pleti a sjednocuje její barevný tón.

 

Výrobky se stabilním Retinil palmitátem :

SynCare Biomineral Hydratační krém s UV filtrem, Biomineral hydratační maska zjasňující,  Renovia noční výživný krém

https://www.mediderm.cz/fotky10510/fotos/_vyr_53a.jpg

 

Výrobky s all-trans retinolem:

Medik8 Retinol 3TR, Retinol  6 TR, Retinol 10TR, Retinol 10TR balzám, Retinol eyeTR

 

Retinol ve speciálním balení :

Monoderma A15

Celosvětově patentovaný Retinil Retinoate

Medik8 r-Retinoate® - superkrém aktivující mládí

https://www.mediderm.cz/fotky10510/fotos/_vyr_4201.jpg

 Retinaldehyd :

Medik8 Crystal Retinal 10, Crystal Retinal 6

https://www.mediderm.cz/fotky10510/fotos/_vyr_4761.png

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

ZmIxYz