ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 685,00 Kč (27,15 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »

Čištění mastné pleti s akné

Méně je někdy více

Akné není onemocnění plynoucí z nedostatečného čištění pokožky. Naopak – nadměrné čištění může vést k reaktivní zvýšené tvorbě mazu. Zcela se vyhýbáme kosmetice s vysokým obsahem – nad 7% - etanolu a mastným krémům. Důležité je, aby používaná kosmetika neobsahovala komeonní složky. I tak je ale součástí léčení akné samozřejmě i správné čištění mastné pleti.

Mastnou pokožku čistěte velmi jemně. Používejte například bavlněné tampónky, které pleť nedřou. Při nanášení krémů si vždy nejprve umyjte ruce, abyste si do pórů nezanesli nečistoty.

Kvalitním čištěním můžeme odstranit bílé i černé komedony a předejít i následné tvorbě zánětlivých lézí akné.

U výraznějšího postižení je mechanické čištění pleti vhodné. Alespoň v počátku je lépe čištění pleti absolvovat v odborných kosmetických salonech. Pokud provádíte doma, poradíme Vám, jak na to.

.

Jaký je správný postup pro čištění pleti?

Každá čistící rutina by měla mít tyto části

Více se ale dočtete v samostatném článku. Tady se zaměříme přímo na mastnou pleť.

Zevní léky by měly být použity raději až za několik hodin po čištění pleti. V období adaptace kůže na intenzivně působící zevní léky jako benzoyle-roxid a retinoidy od čištění pleti raději dočasně asi na 2 týdny ustoupíme.

Manipulace jako mačkání, škrábání apod. jsou zcela nevhodné. Velkým tlakem při mačkání dochází k prasknutí folikulu a jeho obsah – maz, bakterie atd. se dostávají do okolní podkožní tkáně a tam provokují vznik zánětlivých změn akné čili její zhoršení. Jedinou povolenou manipulací je ošetření puchýřků hnisu na vrcholku hnisajících pupínků, kde můžeme opatrně propíchnout sterilní jehlou hnisavou špičku pustulky a tamponem s desinfekčním roztokem hnis šetrně odsát. Hojení pustulek tak můžeme poněkud urychlit.

https://www.mediderm.cz/fotky10510/fotos/_vyrp12_55960-3.jpg

Jaké zdroje jsme využili?

Pediatrie pro praxi 2006, Péče o pleť a léčba akné, doc. MUDr. Olga Vohradníková, CSc

www.syncare.cz, Čištění pleti s akné, Ivona Ráčková


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

NTIxMjV