ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 1 917,50 Kč (80,63 EUR)
naše cena 2 460,00 Kč (103,45 EUR)


 

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

TopSites.cz

NajduZboží.cz


Tipy v péči o pleť »
Čištění suché pleti a pokožky s atopickým ekzemem

Suchá pokožka a pleť postižená atopickým ekzémem je extrémně citlivá. I tak se však musíme starat o její čistotu. Jak na to?

 

Součástí pravidelné péče o suchou pleť jsou koupele, ať již očistné nebo léčebné.

Očistná koupel:

Dítě je vhodné koupat jedenkrát za 3-4 dny, místa zapářky dle potřeby. Dospělému bez namáhavé a znečišťující práce postačí mytí celého těla 1 x za 2 dny. Není vhodné se koupat v příliš horké vodě a příliš dlouhou dobu. Doporučována je teplota vody do 36 st a trvání 5-10 min. Je doporučeno vyhýbat se klasickým mýdlům. Na suchou pokožku jsou vhodná mýdla speciální

Léčebná koupel:

Jako léčebnou přísadu do koupele používáme především speciální oleje, které mají velký význam pro udržování správné hygieny suché pokožky. Tvoří film na celém těle, mají hydratační a promašťující efekt. Některé koupelové oleje obsahují i dezinfekční protibakteriální látky.

Koupel i sprcha by měly být krátké, maximálně do 10 minut. Důležité je po koupeli či sprše kůži lehce osušit poťukáváním („pijákováním“) . Léčebná koupel s hydrofilním olejem by neměla přesáhnout 15 minut.  Po koupeli je vhodné promazat pokožku změkčujícím krémem nebo mlékem. Významné je „pravidlo 3 minut“: kůži je nutno ošetřit do tří minut po koupeli, dokud je ještě vlhká. Jinak si nezachová hydrataci, voda se odpaří a dojde k dalšímu přesušení atopické kůže. V případě zhoršení atopického ekzemu je vhodné vyzkoušet některou z tradičních přírodních přísad, jako je koupel z ovesných vloček, z pšeničných otrub, koupel ve škrobu, či bylinné koupele (především řepíkovou).

.

.

https://www.mediderm.cz/fotky10510/fotos/_vyr_57676.jpg

Zdroj : Solen, Pediatrie pro praxi 2015,Atopický ekzem, teorie i praktické rady, MUDr.Zuzana Nevoralová, PhD


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

MThjYjdkM